wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

dostęp do kategorii dla różnych grup

  • 3 Odpowiedzi
  • 4297 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bogulom

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
    • Kosmetyki z mleka
dostęp do kategorii dla różnych grup
« dnia: Marzec 03, 2010, 10:17:26 pm »
2 kategorie z produktami:
-hurt (ustawiony dostęp tylko dla hurt)
-detal (ustawiony dostęp dla wszystkich bez hurt)

grupy klientów:
Domyślne (ceny detal 0%)
2 rabat 3%
3 rabat 5%
4 hurt (ceny hurt 20%)
5 rabat 30%

produkty:
- dla hurt i detal
- tylko dla detal (niedostępne w kat hurt)

Problem w tym, że można sobie to o kant d*** rozbić, bo wszyscy klienci są rzucani do grupy domyślnej i nie można ich odznaczyć. jak sie usunie klienta z domyślnej grupy to się go po prostu wywala na zawsze. opcja dodania kolejnej grupy domyślnej też nie wchodzi w grę, bo niezalogowani nie zobaczą żadnej kategorii:/

Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu??? Będę wdzięczny

edit.
w gorączce nie napisałem o co chodzi. klienci z grupy hurt mają dostęp do kategorii detal i ceny tam są obniżone o 20%, chodzi o to by klient z grupy hurt mógł widziec tylko towar z kat. hurt. udało mi się to zrobić tylko przez stworzenie grypy domyślnej2 i nie udostępnianie kategorii hurt grupie domyślnej (tej domyślnej nr 1 na liście).

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: dostęp do kategorii dla różnych grup
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2010, 10:42:41 pm »
u mnie grupy rabatowe działają ok. a tak jak mówisz można zrobić warunek ze hurtownicy widzą tylko pewne kategorii a detaliści pewne dwa drzewa, mały warunek w tpl.
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com

*

Offline bogulom

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
    • Kosmetyki z mleka
Odp: dostęp do kategorii dla różnych grup
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2010, 10:54:39 pm »
jaki warunek, bom aż tak biegly nie jest??? chodzi o zapis dający określonym grupom dostęp do wskazanych drzew kategorii??? OK

Tylko jak nie wskażesz grupy "domyślnej" jako uprawnionej do dostępu do drzew DETALicznych, to bez logowania i przypisania do grup z dostępem nie otrzymasz dostępu do żadnego drzewa. Jak zezwolisz wszystkim "domyślnym" (czyli też neizalogowanym) na dostęp do kategorii DETALicznych to umożliwasz to w tym momencie HURTownikom, ktorzy też z automatu trafiają do grupy domyślnej.

Warunek musiałby dotyczyć tylko userów z grup HURT. Językiem ludzkim: jeżeli user należy do grupy hurt, to pokazuje mu się drzewo hurt.

Proszę o podpowiedz gdzie i co wkleić

*

Offline tecat

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: dostęp do kategorii dla różnych grup
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2011, 04:16:54 pm »
Przepraszam za rozkopanie ale grzebałem w plikach i nie mogłem znalesc odpowiedniego miejsca. Moze ktos pomoc w znalezieniu tego warunku??