wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

HotPay howto

  • 0 Odpowiedzi
  • 6288 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tfnowaczynski

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
HotPay howto
« dnia: Grudzień 04, 2020, 12:04:45 am »
CO BĘDZIE POTRZEBNE
Sklep w HotPay, który przeszedł weryfikację.
Wtyczka “[PRZELEWY] Płatności PrestaShop” do pobrania w panelu HotPay link https://tiny.pl/7s1rc
INSTALACJA WTYCZKI DO PRESTASHOP
Na samym początku pobierz wtyczkę z panelu tutaj https://tiny.pl/7s1rc

Ok, sklep mamy, wtyczkę mamy to nie pozostaje nam nic poza jej instalacją. Aby zainstalować wtyczkę przejdź do panelu administratora swojego sklepu, wybierz “Moduły”, a następnie “Module manager” i u góry kliknij “Załaduj moduł”. Następnie wybierz wtyczkę, którą wcześniej pobrałeś – proces instalacji wykona się automatycznie.

Proces instalacji wtyczki HotPay do systemu PrestaShop
Instalujemy wtyczkę!
Po chwili zobaczysz komunikat mówiący o tym, że moduł został zainstalowany i będziesz mógł przejść do jego konfiguracji.

KONFIGURACJA MODUŁU I USTAWIENIA USŁUGI W HOTPAY
Najwygodniej i zdecydowanie najszybciej będzie jak otworzysz dwie karty w przeglądarce. W jednej otwórz panel HotPay, a w drugiej panel administracyjny sklepu. Przejdź do panelu sklepu i klikaj za mną “Moduły”, następnie “Module manager”. W tym miejscu odnajdź wtyczkę, którą wcześniej zainstalowałeś i kliknij przy niej przycisk Konfiguruj. Wtyczkę znajdziesz prawdopodobnie na samym dole w kategorii “Inny”. Jeśli dobrze “wyklikałeś” to Twoim oczom powinny ukazać się opcje ustawienia wtyczki.

Ustawienia modułu HotPay w PrestaShop
Ustawiamy moduł HotPay w sklepie opartym o PrestaShop
Jak widzisz w module mamy do ustawienia dwie opcje – sekret i tajne hasło. Zaczniemy od sekretu i aby go zdobyć musisz przejść do HotPay, i z menu po lewej stronie wybrać przelewy online i blik. Teraz kliknij na listę sklepów, a następnie “+” na wybranym sklepie. Przed oczami masz teraz sekret Twojej usługi, który musisz skopiować do ustawień modułu w Twoim sklepie.

Sekret usługi HotPay
Kopiujemy sekret usługi (pamiętaj, że nie powinieneś rozpowszechniać tego ciągu znaków)
Uwaga! Podczas kopiowania sekretu pamiętaj, że powinieneś go skopiować wraz z przecinkiem na końcu. Zwróć również uwagę na to, czy nie wkradła się gdzieś spacja.

Sekret z głowy, czas na jakże mrocznie brzmiące tajne hasło. Tajne hasło to nic innego jak hasło użyte do notyfikacji, które musisz ustawić w ustawieniach swojej usługi w HotPay. Nic trudnego, na zdjęciu powyżej pod sekretem widzisz przycisk “Pokaż więcej”, kliknij w niego i wybierz zakładkę ustawienia. W tym miejscu ustawiasz tylko dwie rzeczy wspomniane wcześniej tajne hasło, które tak naprawdę jest hasłem użytym do notyfikacji i adres do notyfikacji. Tajne hasło musisz sam wymyślić.

Notyfikacje HotPay
Wymyśliłem i wpisałem tajne hasło uwierzytelniające notyfikacje pomiędzy HotPay, a sklepem…
Tajne hasło we wtyczce PrestaShop
… a następnie – ustawiłem to hasło w panelu wtyczki zainstalowanej w moim sklepie.
Na powyższym zdjęciu pozwoliłem sobie zaznaczyć ostatni etap integracji, a mianowicie adres do notyfikacji. W czerwonym prostokącie znajduje się adres, który musisz skopiować i wkleić do ustawień usługi w HotPay.

Gotowe ustawienia usługi w HotPay
Tak wyglądają końcowe ustawienia mojej usługi w HotPay
Zapisujemy zmiany zarówno w HotPay jak i we wtyczce PrestaShop i możemy testować!

TESTUJEMY PŁATNOŚCI
Żeby sprawdzić czy wszystko przebiegło pomyślnie możesz napisać do nas mejla z prośbą o włączenie trybu testowego, ja na potrzeby artykułu wykonam zwykłą testową płatność.

Przechodzę na stronę główną swojego sklepu, dodaję odpowiedni produkt do koszyka i składam zamówienie.

Zakupy w sklepie postawionym na PrestaShop
Czas zrobić jakieś zakupy!
Klikam zamówienie z obowiązkiem zapłaty i zostaję przeniesiony na formatkę płatności, wybieram swój bank i po porostu wykonuję płatność.

Rezultat transakcji blik HotPay
Transakcja przebiegła pomyślnie, ciekawe czy wtyczka się o tym dowiedziała
Świetnie, transakcja przebiegła pomyślnie, ale dla pewności sprawdzę jeszcze statusy w HotPay („Szybkie przelewy i blik” > „Statystyki”) oraz w sklepie (“Sprzedaż” > “Zamówienia”).

W HotPay transakcja jest opłacona i widnieje jako SUCCESS – oznacza to, że HotPay poprawnie zarejestrował transakcję.

Status szybkiej płatności w HotPay
Status transakcji w HotPay
Zamówienie w sklepie również zostało zarejestrowane i posiada status “Płatność zaakceptowana” czyli wszystko się zgadza – możemy szykować produkt do wysyłki!

Status zamówienia w PrestaShop
Status zamówienia w sklepie – sukces!
Jeśli Twoje statusy w HotPay i w sklepie są identyczne, to gratuluję! Właśnie wdrożyłeś ekspresowe płatności HotPay do swojego sklepu!