wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z pozycjonowaniem w google

  • 6 Odpowiedzi
  • 12678 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline grajcy

  • Użytkownik
  • **
  • 23
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: forum
Problem z pozycjonowaniem w google
« dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:25:16 am »
Witam serdecznie,

Jestem początkującym e-sklepowiczem i ciągle natrafiam na jakieś problemy. Najświeższy dotyczy pozycjonowania w googlach. Ale od początku...

Moje sklepy postawione są na preście w formie multistore (każdy ma ten sam układ, te same strony statyczne, różne są tylko kategorie i produkty). Wszystkie sklepy (na razie 2 później kolejne) powiązane są koszykiem i wyszukiwarką. I tu pojawia się problem - z tego co się niedawno dowiedziałem, wyszukiwanie produktów oferowanych przez takie sklepy jest bardzo utrudnione. Ponoć google nie potrafi dobrze przypisać produktu do sklepu (bo przez wyszukiwarkę widzi go we wszystkich sklepach)...

Nie wiem na ile jest to prawdą, ale faktycznie jak na razie moje produkty są niemal nie do znalezienia w googlach, a jak już na -nastej lub -siątej stronie coś się pojawi, to jest to link do strony głównej sklepu. Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem lub po prostu wie jak go rozwiązać, byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Gracjan

PS. Sklepy znajdują się pod adresami pompkidoskroplin.pl i blackdiamond-tools.pl.

*

Offline Widoczni

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z pozycjonowaniem w google
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2017, 04:03:31 pm »
Z tego co widzę po szybkiej analizie, to produkty indeksują się poprawnie w wyszukiwarce, jednak zdecydowanie ich wadą jest kiepska optymalizacja - w kluczowych elementach, czyli meta tagi, url i h1 nie ma najważniejszej frazy - pełnej nazwy produktu. Szczególnie w sklepie internetowym taka optymalizacja jest bardzo ważnym elementem.

Te strony wymagają jeszcze sporo pracy, żeby uzyskać dobre pozycje. Skoro jesteś początkujący, to na pewno pomoże Ci lista najważniejszych zadań do zrobienia pod tym kątem dla PrestaShop https://widoczni.com/blog/jak-zoptymalizowac-prestashop-pod-katem-pozycjonowania/ - to oczywiście nie gwarantuje sukcesu, ponieważ SEO jest niesamowicie szerokie, a przy sklepach internetowych to naprawdę dużo pracy, ale na pewno to solidna podstawa żeby zacząć, łącznie z optymalizacją elementów wspomnianych na początku.

Powodzenia!

*

Offline grajcy

  • Użytkownik
  • **
  • 23
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: forum
Odp: Problem z pozycjonowaniem w google
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2017, 08:08:36 am »
Wielkie dzięki za wskazówkę. Spróbuję zastosować powyższe w praktyce...

Pozdrawiam ;-)

*

Offline jonasz02

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • PrestaShop
    • obsługa sprzedaży
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z pozycjonowaniem w google
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2017, 10:18:54 am »
Optymalizacja sklepu pod względem szybkości wczytywania też będzie bardzo pomocna

*

Offline Damian91

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PrestaShop
    • Sklep SEO Help
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Problem z pozycjonowaniem w google
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2019, 10:52:26 am »
Byc może produkty nie pojawiają się w Google, bo jest zastosowany do nich parametr rel=noindex nofollow? Posprawdzaj plik robots.txt :)


Marketing internetowy 4ever!

*

Offline lukkucharski

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z pozycjonowaniem w google
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2023, 12:17:15 pm »
Również polecam skorzystanie z usług dobrej agencji. Miałem kiedyś podobny problem z moim sklepem https://www.voip24sklep.pl/ i próbowałem sam sobie jakoś z tym poradzić, czytałem różne artykuły i na ich podstawie wprowadzałem zmiany w sklepie, ale bez żadnych efektów. Potem okazało się, że tymi swoimi zmianami tylko sobie zaszkodziłem. Żałuje, że wcześniej nie skontaktowałem się z agencją, bo tylko niepotrzebnie zmarnowałem swój czas na samodzielne działania.

*

Offline kasiapolo1998

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 8.0
  • Status: forum
Odp: Problem z pozycjonowaniem w google
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2023, 10:09:47 am »
Sytuacja analogiczna, producent pościeli z kory zlecił mojemu partnerowi przygotowanie sklepu internetowego. Na etapie tworzenia katalogów, gdzie dodajemy oferty i asortymenty, było to jakby niewidoczne. Ale to już jakiś czas temu, wówczas, po którymś poradniku ogarnął sprawę. Obecnie to raczej się już nie zdarza mam wrażenie. Chyba musiałoby to bardzo źle wyglądać w kodzie źródłowym   ::)