wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem ze statusami zamówień Prestashop 1.7.8.7

  • 1 Odpowiedzi
  • 1549 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MyJoy

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Problem ze statusami zamówień Prestashop 1.7.8.7
« dnia: Listopad 15, 2022, 11:56:13 am »
Mam problem ze statusami zamówień, Prestashop 1.7.8.7. Poniżej podaję kilka przykładów zamówień jak to wygląda u mnie ze statusami. Czy może mi ktoś napisać jak sprawdzić, co jest w Prestashop odpowiedzialne za wystawianie poszczególnych statusów zamówień, gdzie mogę to sprawdzić co np. wystawia u mnie status – Płatność przyjęta (czy to jest jakiś moduł, czy inny mechanizm) czy każdy inny status. Czy w ogóle jest możliwość ustawienia przeze mnie tych statusów tak aby się wyświetlały tak jak ja chcę i w jakiej kolejności. Jeśli jest to możliwe to gdzie to mogę ustawiać.

Przykłady zamówień:
1. Klient składa zamówienie za pobraniem – towar jest na stanie – wyświetla status - Awaiting Cash On Delivery validation. Chciałbym aby wyświetlał status – Przygotowanie w toku.
2. Klient składa zamówienie za pobraniem – towaru nie ma na stanie – wyświetla status - Awaiting Cash On Delivery validation i zmienia go automatycznie po trzech, czterech sekundach po wpłynięciu zamówienia na - Płatność przyjęta, co jest niepoprawne. Chciałbym aby wyskoczył status - Brak towaru i następnie Przygotowanie w toku.
3. Klient składa zamówienie płatność zwykły przelew – towar jest na stanie – wyświetla się status - Oczekiwanie na płatność przelewem bankowym – i tak chcę żeby zostało.
4. Klient składa zamówienie płatność zwykły przelew – towaru nie ma na stanie – wyświetla się status - Oczekiwanie na płatność przelewem bankowym – po czym automatycznie po trzech, czterech sekundach zmienia się na – Płatność przyjęta, co jest niepoprawne. Chciałbym aby wyświetlał się status - Oczekiwanie na płatność przelewem bankowym, następnie status – Brak towaru i kolejny – Przygotowanie w toku.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Problem ze statusami zamówień Prestashop 1.7.8.7
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2022, 05:05:14 pm »
od 1 zmień nazwę tego statusu
od 2 musisz ingerować w moduł płatności za pobraniem i dodać warunek.
od 3 i 4 jak wyżej.
Natomiast pamiętaj, że złożenie zamówienia powoduje tylko jedną zmianę, a nie 2 Zatem można zmodyfikować moduły ale niewiele to da lub dopisać zadanie w cron, które sprawdzi co jakiś czas warunki i zmieni statusy dla wybranych zamówień.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl