wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kilka pytań/problemów od początkujacego

  • 10 Odpowiedzi
  • 3929 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cat11

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Kilka pytań/problemów od początkujacego
« dnia: Luty 08, 2010, 02:59:45 pm »
Witajcie

Właśnie odkryłem prestashop, jestem użytkownikiem OSC. Skrypt wyglada korzystniej ale niestety jest trudniejszy i mam problemy z obsługą, czasem z prostymi rzeczami, dlatego właśnie mam kilka pytań:

1. Jak zmienić ceny wysyłki? Zupełnie nie rozumiem o co w tym chodzi, są jakieś zakresy cenowe i zakresy wagi dla metod dostawy ale to się jedno z drugim nigdzie nie łączy, gdzie mogę ustawić że np koszyk ważący od 0-1kg ma kosztować 10zł pocztą i 20 kurierem?

2. Jak edytować strony kategorii? Mam na myśli miejsce w którym możemy dodać tekstowy opis kategorii(pod logo kategorii). Jest taka możliwość przy edycji kategorii ale tam przyjmuje sam tekst a ja potrzebuję wstawiać tam HTML, linki, formatowanie, obrazki i inne takie. Jak to zrobić?

3. Czy jest możliwość hurtowej(lub szybszej niż wchodzenie do każdego produktu) zmiany np cen?

4. Czy jest możliwośc ustawienia że dany produkt lub cała kategoria nie może być wysyłana pocztą tylko kurierem(lub odwrotnie) oraz że np produkty z kategorii X są wysyłane osobno niż produktyz kategorii Y? (jeśli klient zamówi 2szt z każdej kategorii to dostanie je w osobnych paczkach i zapłaci 2 przesyłki).

Domyślam się że część, szczególnie ostatnie pytania załatwić można jakimiś modułami ale takowych nie znalazłem na forum presty.

Proszę o wyczerpujące odp i z góry dziękuję za pomoc  ;)

*

Offline cat11

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Kilka pytań/problemów od początkujacego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2010, 11:40:40 am »
Nie wierzę żeby nikt nie wiedział. Wybaczcie że piszę nowy post ale nie widzę opcji edycji starego.

Chciałbym dodać jeszcze jedno pytanie o którym zapomniałem:

5. Jak zmienić kolejność wyświetlania się kategorii?

*

Offline forestce

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 61
  • 0
Odp: Kilka pytań/problemów od początkujacego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2010, 03:31:37 pm »
5. odpowiedz

Prosta metoda juz było no forum.Wystarczy że kategoria która chcesz zeby była pierwsze dodasz najwiecej spacji podczas nadawania nazwa w panelu np. masz 6 kategori a chcesz aby jakas byłą pierwsza ododaj 6 spacji. w wygladzie nic nie zmieni

*

Offline stoper

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 68
  • 0
Odp: Kilka pytań/problemów od początkujacego
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2010, 04:22:22 pm »
Albo:

01wafelki
02czekoladki
03..

oczywiście nie będzie widać "01" itd.


*

Offline stoper

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 68
  • 0
Odp: Kilka pytań/problemów od początkujacego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2010, 04:57:23 pm »
Korekta

01.Wafelki

musi być "."

Pozdrawiam

*

Offline cat11

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Kilka pytań/problemów od początkujacego
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2010, 09:36:09 pm »
Dzięki, działa pięknie(choć troche głupio to zrobili ale grunt że działa).

teraz czekam na odp na pozostałe 4 pytanka lub chociaż najważniejsze tj cena wysyłki i edytowanie stron kategorii

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Kilka pytań/problemów od początkujacego
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2010, 11:09:22 am »
Odpowiedz na te wszystkie pytania znajdziesz na stronie prestashop.com w wiki, wyjasnienia z obrazkami, no moze oprocz masowej zmiany cen - ale do tego mam  modul po 29 pln o ile jestes zainteresowany
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline bogulom

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
    • Kosmetyki z mleka
Odp: Kilka pytań/problemów od początkujacego
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2010, 09:12:28 am »
najpierw dodajesz dostawców np:

poczta
dhl
odbiór osobisty

potem ustawiasz zakresy cen i wag, czyli dana opcja będzie się wyświetlać do wyboru w zależności od masy towaru w koszyku i sumy zamówienia.

klikasz na "wysyłka"
wpisujesz opcje darmowej wywysłki jak chcesz i zaznaczasz "zależna od całkowitej wagi".

zapisujesz i poniżej masz opcje dodawania cen uzależnionych od masy (lista wyboru"

na koniec instalujesz moduł ship2pay_1.2.2 i działa wszystko idealnei

*

Offline bogulom

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
    • Kosmetyki z mleka
Odp: Kilka pytań/problemów od początkujacego
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2010, 12:10:13 am »

*

Offline hiperdynia

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Kilka pytań/problemów od początkujacego
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2010, 01:50:56 am »
@Paweł Sokołowski
"no moze oprocz masowej zmiany cen - ale do tego mam  modul po 29 pln o ile jestes zainteresowany"

1. jak (w skrócie) działa ten moduł?
2. na których wersjach PS chodzi?

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Kilka pytań/problemów od początkujacego
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2010, 09:04:21 am »
Modul do zmiany produktow wg kategorii - wybierasz kategorie - pojawia sie lista produktow i mozesz modyfikowac ich dane.
wiecej tutaj: http://prestashopforum.pl/index.php?topic=1888.0
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-