wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Nie posiadamy kuriera, który dostarczy przesyłkę...tylko przy 2 kurierach

  • 2 Odpowiedzi
  • 1353 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomzoll

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Kolejny problem. Oczywiście na początku dodam,że wszytko poustawiane: kurierzy, strefy przypisane, zakresu wagowe określone oraz wartości przesyłki w zależności od zakresu wagowego także. Ale do celu... Mam ustawionych dwóch kurierów - Jeden np. UPS - zakres wagowy: 0-1 kg, drugi DHL - zakres wagowy: 1-2, 2-3, 3-4 itp. Do tego dwa produkty w sklepie: w jednym określona waga (większa niż 1 kg, żeby pobrał cenę z kuriera DHL); w drugim produkcie brak określonej wagi, ale ustawione dodatkowe koszty przesyłki (po to , aby skorzystał z kuriera UPS). Koszyk się fajnie liczy, tak jak chcę, ale jak przychodzi do zamówienia wyskakuje pewnie znany wam komunikat: Nie posiadamy kuriera, który dostarczy przesyłkę pod wskazany adres.

Dodam, że problem znika, gdy usunę z koszyka jeden z produktów (czyli pozostanie w koszyku produkt, który może korzystać tylko z jednego kuriera)

POMOCY !!! :)

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Nie posiadamy kuriera, który dostarczy przesyłkę...tylko przy 2 kurierach
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2012, 08:32:32 pm »
chyba mylisz pojęcia

w drugim produkcie brak określonej wagi, ale ustawione dodatkowe koszty przesyłki (po to , aby skorzystał z kuriera UPS).

bzdura

dodatkowe koszty wysyłki nie mają absolutnie  żadnego wpływu na wybór kuriera

skoro zakres wagowy nie mieści się w przedziale ustawionym dla danego przewoźnika to dostajesz poprawny  komunikat

SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline tomzoll

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Odp: Nie posiadamy kuriera, który dostarczy przesyłkę...tylko przy 2 kurierach
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2012, 08:53:40 pm »
Może to źle opisałem: W przypadku kuriera UPS wpisałem tylko jeden zakres wagowy (0-1kg) z ceną 0 zł. Zaś w konfiguracji produktu chcę wpisywać wagę produktu jako 0kg( po to aby brał kuriera UPS), i w produkcie wpisywać dodatkowy koszt przesyłki (który będzie zależny od wagi np. kartonu). Muszę tak zrobić ponieważ sprzedaję produkty tylko albo na kartony albo na palety. Cena palety jest różna-w zależności od ilości palet zamawianych przez klienta (stąd zakresy wagowe). Cena dowolnego kartonu za to jest stała - tą kwotę chcę właśnie wpisywać recznie (lub jako dodatkowy koszt pakowania np. będzie lepiej). Jedno jest pewne - Kartony zawsze są wysyłane kurierem UPS, zaś palety DHL. Pewne też jest, że pojawia się problem gdy klient w jednym zamówieniu zamówi i produkty w kartonach i palety ...