wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

problem z cena brutto

  • 11 Odpowiedzi
  • 5636 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Cliassi

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
problem z cena brutto
« dnia: Październik 06, 2010, 06:44:52 pm »
siemka mam problem bo nie dzialaja mi ceny brutto nawet w panelu administracyjnym cena netto=cenie brutto a jak wejde w szczegoly produktu to cena brutto jest ok i to samo w witrynie ze klient widzi cene netto i system nie dopisuje podatku.pomocy

*

Offline cloudsky

  • Tubylec
  • ****
  • 124
  • 0
    • Ekskluzywna odziez i dodatki...
Odp: problem z cena brutto
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2010, 08:15:49 pm »
słuchaj temat był juz poruszany kilka razy i najpierw użyj wyszukiwarki !

a cały pic polega na tym, że w wersji 1.3.1 byl błąd w plikach php i jak zaznaczysz
cenę brutto to Ci będzie wyświetlać ceny netto i na odwrót.

Wejdź do managera grup, edytuj grupe podstawową i zamień pokazywane ceny na netto
i powinno działać.

*

Offline Cliassi

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Odp: problem z cena brutto
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2010, 04:33:27 pm »
Powered by PrestaShop™ [ forum & contact ] - Version 1.1.0.5 - 0.153s

Wcześniej tego rpblemu nie było

*

Offline Cliassi

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Odp: problem z cena brutto
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2010, 07:50:44 pm »
i w panelu administracyjnym cena netto = cenie brutto

*

Offline Cliassi

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Odp: problem z cena brutto
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2010, 04:42:01 pm »
Pomocy bo szef mnie zabije a jestem odpowiedzialny za e-sklep...:(
:(

*

Offline Cliassi

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Odp: problem z cena brutto
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2010, 10:04:14 pm »
Prosze pomocy:(((((((((((((((((((

*

Offline Cliassi

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Odp: problem z cena brutto
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2010, 06:34:46 pm »
a jak wejde w karte produktu to "cena koncowa" jest taka jaka powinna czyli z podatkiem

*

Offline chojnam

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
Odp: problem z cena brutto
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2010, 03:17:53 pm »
Przydało by się gdybyś zrobił screen przykładowego produktu w panelu administratora, tam gdzie ustawia się cenne netto, brutto, Vat itd.. oraz screen jak wyświetla się cena ostateczne na stronie. Takie screeny z pewnością pomogły by zrozumieć z czym masz problem.

W wersji 1.3.1 był błąd tłumaczenia i aby ustawić wyświetlanie się cenny brutto na stronie dla klienta trzeba było wybrać cenę netto. Czyli aby zmienić cenę netto na brutto musiałeś w panelu administratora wejść w Klienci->Grupy i wcisnąć przycisk edycji przy Domyślnej grupie i następnie na stronie która ci się pojawiła wybrać w opcji Metoda wyświetlania cen wartość netto bo gdy wybrałeś brutto to się wyświetlała cenna netto.

*

Offline randam

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z cena brutto
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2011, 09:28:15 am »
Tak, ja też jestem za screenami  ??? bo starałem się to poustawiać i niestety  >:( wyświetla mi się brutto (potwierdzam błąd w tłumaczeniu) kiedy ustawię netto, natomiast ma to się nijak do wyświetlanej ceny. czy ustawię netto, czy brutto i przy netto 23% Vat to i tak wyświetla mi cenę netto.

Na razie ustawiłem wyświetlanie brutto i bez podatku i cena jest ok - ale nie tędy droga.

 ;D

Pzd

*

Offline PrestaBono

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: problem z cena brutto
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2011, 01:06:19 am »
problem (na głównej stronie cenny brutto a po kliknieciu w produkt ceny netto z dopiskiem cena z Vat)
ufff....
u mnie pomoglo, zmiana grupy na netto (w admin), do tego, jak by to było mało, przy stworzeniu grupy Netto i Brutto był problem, grupa netto nie miała zadnych produktów, chwilowo rezygnuje z dzielenia na grupy, ale problem wróci

wczytuje sie w forum coraz bardziej, szczescie sa tu aktywni uzytkownicy presty : ) pissss

*

Offline QSYSTEM

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: problem z cena brutto
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2011, 12:30:32 pm »
Znalazlem jeszcze taki komentarza Swiety33

ho ho ho...
Święty Mikołaj nadchodzi i podaje rozwiązanie problemu Mrugnięcie

Sam też się z tym problemem borykałem, przeszukałem bazę danych, wszystkie pliki modułów, class, skórki itp. i rozwiązania nie znalazłem...

Problem leży w innym miejscu, ze skryptem wszystko jest ok i ten błąd to w zasadzie nie błąd.

Zapewne modyfikowaliście strefy, kraje wysyłki lub coś podobnego, wejdźcie:
Panel administracyjny / płatności / podatki
następnie trzeba kliknąć "edycja" i pozaznaczać pola stref w których ma być naliczany dany podatek vat.

jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś problemu z tym piszcie a postaram się pomóc!



To plus opcja brutto , netto - pomogło

*

Offline PrestaBono

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: problem z cena brutto
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2011, 09:04:58 pm »
i tak grupa netto, mimo wyswietlanej ceny poprawnie czyli bez Vatu ma dopisek cena z Vatem, czyli niepoprawnie, metoda zamiany brutto na netto dziala, odwrocone tłumaczenie chyba