wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Towar dla wybranych osób, rezerwacja?

  • 0 Odpowiedzi
  • 1396 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline subduer

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
    • Darmowy kurs pozycjonowania
Towar dla wybranych osób, rezerwacja?
« dnia: Kwiecień 17, 2010, 11:42:06 am »
Witam,
mam dość złożony problem, choć pewnie dla niektórych prościzna. Będę miał sklep z pewną ilością towarów "pewnych" które zawsze mam, ale także takie których kupowanie sie nie opłaca, bo nie zawsze schodzą i będę robił "na zamówienie". Już sobie poradziłem z dostępnością, wszystko fajnie, jeśli jest sztuk >0 to jest przycisk "do koszyka", jesli =0, to można zrobić towar na zamówienie. I co dalej?

Klient dzwoni do mnie i pyta czy jest dostępny towar X, ja mówię, ze będzie za 48h i proszę go o dokonanie zakupu. Ale ja dla bezpieczeństwa przecież wyłączyłem możliwość zakupu czegoś czego nie mam na stanie, bo może akurat nie być w żadnej hurtowni przez miesiąc i tylko zrażę klienta.

Wiadomo można sprowadzić towar, wstawić do sklepu i poinformować klienta, że już jest. Ale jeżeli w tym czasie wykupi go inny, bo też na to polował i udało mu się kliknąć szybciej, bez zamawiania? - ale to by była tak zwana ostateczność#1

1) Czy można jakoś wpłynąć na zamówienie klienta, lub czy można wystawić towar bez możliwości kupna przez wszystkich, ale przez tego jednego klienta tak?

2) Czy jest jakaś inna metoda, żeby klient po zalogowaniu miał dostępny towar, który prosił "na zamówienie", a inny klient go nie widzi.

Bo wiadomo, że można mu sprzedać poza sklepem, poczekać na przelew, ale np. klient chce dostać punkty lojalnościowe, lub po prostu ma widzi mi się, żeby mieć możliwość kliknięcia samemu.

3) Ostatecznie#2... czy istnieje możliwość naliczyć klientowi punkty w programie lojalnościowym ręcznie? Pewnie jakoś poszperać w bazie? - i takie zamówienie telefoniczne, zakup moim loginem, być może zmiana jakiegoś ID w bazie na jego ID, to też była by ostateczność#2

Przepraszam za tak złożony problem, ale może rozwiązanie jest proste? :)
Podałem dwa rozwiązania które mnie nie satysfakcjonują, ale ostatecznie coś zdziałają, ale może ma ktoś lepsze rozwiązanie?
http://ecommerce.pogrudka.com/ - Uzupełnij ankietę dotyczącą e-biznesu

http://darmowy-kurs-pozycjonowania.pogrudka.com/ - Darmowy kurs pozycjonowania