wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

instalacja na nowym serwerze

  • 6 Odpowiedzi
  • 6488 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Tony

  • Użytkownik
  • **
  • 42
  • 0
instalacja na nowym serwerze
« dnia: Sierpień 24, 2009, 01:38:32 pm »
Witam

mam pytanie jak "spakować " lub poprawnie przenieśc sklep na nowy serwer z ustawieniami templaki, baza towarów dane cms czyli o nas itp - domyślam się ze część z tego jest w bazie danych i tu mam pytanie jak to zrobić aby nie przenośić za każdym razem bazy tylko zrobić to tak jak w instalacji jaką pobieramy z forum tzn są już tam jakieś produkty i częściowo wypełnione dane oraz domyślnie instalują się moduły - czy mogę to sam w jakiś sposób wykonać ?

*

Offline nemo6

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: instalacja na nowym serwerze
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2010, 11:03:57 am »
Witam
Właśnie mam ten sam problem.Jak przenieść działający sklep z nazwa.pl na webd.pl?

*

Offline ircykk

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • -4
    • www.ircykk.pl
Odp: instalacja na nowym serwerze
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2010, 11:45:46 pm »
w skrócie, eksport bazy w phpmyadmin, zrzut plików na dysk. potem import bazy na nowy serwer w phpmyadminie edytujemy configi i wrzucamy pliki na serwer tyle  ;D

*

Offline nemo6

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: instalacja na nowym serwerze
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2010, 10:50:02 am »
A czy trzeba również zainstalować od nowa prestę na tym nowym serwerze,czy po prostu skopiować z dysku pliki na ten serwer?

*

Offline ircykk

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 92
  • -4
    • www.ircykk.pl
Odp: instalacja na nowym serwerze
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2010, 09:27:16 pm »
Jeśli sklep działa to tylko kopiujemy pliki i podpinamy bazę danych. Nie trzeba już jej instalować na nowo, chociaż można ale tracimy wtedy szablon moduły itp.

*

Offline wacusiek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: instalacja na nowym serwerze
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2010, 07:32:09 pm »
A jeżeli zmieni się również domena? Dokładnie chodzi mi o to ze chce mieć dwa identyczne sklepy, jedyne zmiany to inna domena, inny serwer i templatka. Towary zostają, grupy powiązania itp.

*

Offline MarekB

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: instalacja na nowym serwerze
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2010, 12:04:28 am »
Cześć
Przepraszam, że wam się podpinam pod wątek, ale mam podobny problem z którym nie mogę sobie poradzić.
Zainstalowałem sklep na próbę na www.mojadomena.com/katalog i chciałem go teraz przenieść na www.mojadomena.com. Przeniosłem pliki, utworzyłem nową bazę danych, zrobiłem eksport ze starej bazy i import do nowej. No i otwieram stronę www.mojadomena.com i niby wszystko działa ok, ale jak tylko zacznę klikać w linki, to przekierowuje cały czas na www.mojadomena.com/katalog, a tam już plików nie ma. Otwierałem ten wyeksportowany plik i tam są wszędzie linki ze starej konfiguracji. Co mam zrobić, żeby to działało jak trzeba? Przecież nie będę wpisywał ręcznie.
Proszę o jakąś radę gdyż jestem słaby w bazach sql. Jakaś wskazówka?

Pozdrawiam
Marek