wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)

  • 158 Odpowiedzi
  • 179975 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline slowinskie

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
    • Grupa Słowińskie Sklep Internetowy
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 24, 2011, 10:33:05 am »
Wyskakuje mi komunikat "Serwer baz danych jest dostępny ale nie znaleziono bazy danych."
Tworzyłem bazę danych o nazwie sklep w phpmyadmin.

Tez mialem ten problem... na serwerze WEBD w CPANELU w kreatorze baz danych stworzylem baze danych i uzytkownika z haslem dostepu i wyskakiwal mi powyzszy komunikat przy instalacji sklepu.

Na serwerach Webd uprawnienia do zarzadzania konkretna baza trzeba nadac osobno nie sa przyznawane z automatu nawet jak sie ma jedna baze - w kreatorze tam jest taka mala i slabo widoczna funkcja.

Po nadaniu uprawnien problem zniknal.

*

Offline kalibergold

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 01, 2011, 12:44:03 am »
Witam. jestem nowy i w zasadzie zielony w tych sprawach i potrzebuję pomocy w zainstalowaniu i skonfigurowaniu sklepu. Moze byc odpłatnie, gdyż poszukuję kogoś, kto ma pewne doświadczenie w tworzeniu sklepów PrestaShop. Cxekam na kontakt pod mailam (kalibergold@wp.pl) lub tel. 604090973. Pozdrawiam Maciek

*

Offline sirbill

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 12, 2011, 07:13:21 pm »
witam,

mam bardzo dziwny problem. Krok 3. Wpisuję na 100% wszystkie dane od bazy dobrze. System nie umie ich zaakceptować.

Sklep instalowany na subdomenie (jeżeli to coś zmienia). Instalacja czysta całkowicie.
Silnik bazy danych MyISAM

Jakieś sugestie?

*

Offline scholl

  • Wdrożenia PrestaShop
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 511
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 12, 2011, 08:57:03 pm »
a jak wygląda problem (błąd) ?

*

Offline eSPe

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 03, 2011, 09:30:24 pm »
Jest mi ktoś w stanie pomóc?
Problem opisałem tutaj: http://prestashopforum.pl/index.php/topic,7592.0.html

*

Offline vesper

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 09, 2012, 02:45:16 pm »
Witam. Mam problem z zainstalowaniem Presta. Wrzuciłam wszystkie pliki na serwer (hekko.pl) ale w ogóle nie pokazuje się strona instalacyjna tylko są błędy. Podaję link: http://zaproszeniaslubne.grafter.pl/install/
Może ktoś będzie mógł mi wyjaśnić co robię źle bo nie mam pojęcia :/

*

Offline Jusko

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 24, 2012, 10:58:11 am »
Więc - nie jestem w stanie przejść przez 2 etap instalacji. Nadałem rekursywnie chmod do zapisu/odczytu/uruchamiania dla /var/www (instaluję sobie lokalnie). Niestety presta twierdzi coś innego:



Chyba będę musiał pogrzebać w /etc/httpd/httpd.conf i ustawić jakiś katalog lokalny.

*

Offline zajman

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 12, 2012, 03:34:55 pm »
Witam !

Dziwny problem- zainstalowałem pomyślnie prestę, sklep mimo wszystko nie chce się wyświetlić, pokazuje się dalej zawartość dawnego pliku index (' site just created, real content coming soon). Mimo to, mogę dostać się do backoffice. Wie ktoś o co może chodzić ? Czy jest to związane z ustawieniami domeny lub kompilacją smarty ? Czy może po prostu muszę trochę poczekać ?

*

Offline LeoComp

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 12, 2012, 06:27:51 pm »
Witam !

Dziwny problem- zainstalowałem pomyślnie prestę, sklep mimo wszystko nie chce się wyświetlić, pokazuje się dalej zawartość dawnego pliku index (' site just created, real content coming soon). Mimo to, mogę dostać się do backoffice. Wie ktoś o co może chodzić ? Czy jest to związane z ustawieniami domeny lub kompilacją smarty ? Czy może po prostu muszę trochę poczekać ?

zapewne masz dwa pliki index
index.php i index.html
w zaleznosci od ustawien serwera priorytet ma jeden lub drugi

*

Offline zajman

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 13, 2012, 11:19:07 am »
Dokładnie tak jest. Co powinienem zrobić ? Próbowałem dać index.php pozwolenia 755 (miał 644). Teraz wyskakuje mi pod adresem strony index wszystkich plików jakie mam w folderze sklepowym. Coś takiego :

http://www.sklepbis.pl/

Bardzo proszę o jakiegoś hinta, chciałbym zająć się wrzucaniem rzeczy z wampa aale wpierw miło by było zobaczyć fizycznie sklep na necie ;)

edit: W sumie jak klikam sitemap to stronka się pokazuje, trochę się już w tym pogubiłem, ostatni raz używałem presty jak była wersja 1.3. Strony tytułowej mimo wszystko nie mogę dalej wyświetlić ;/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2012, 11:47:36 am wysłana przez zajman »

*

Offline LeoComp

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 13, 2012, 01:00:11 pm »
na poczatek usun index.html
a index.php zostaw na 644

*

Offline zajman

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 13, 2012, 01:10:57 pm »
Zrobiłem, wciąż index plików wyskakuje pod linkiem do sklepu.

*

Offline LeoComp

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 13, 2012, 05:52:06 pm »
zapewne popsules .htaccess ;)
sprobuj wygenerowac nowy w panelu admina
lub przeinstaluj preste

*

Offline zajman

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 16, 2012, 02:34:03 pm »
Przeinstalowałem, dalej wyskakuje index plików, mimo, że po ponownej instalacji nie miałem już dwóch plików index.php i html. Od czego to jest zależne ? Bo nawet jak wpisuję sklepbis.pl/bis/index.php to zamiast zawartości pliku wyskakuje index wszystkich dokumentów w folderze /bis.

edyta: udało się, trzeba było ustawić w menagerze serwerowym aby zawsze wyświetlało plik index.php przy wpisywaniu adresu sklepbis.pl
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 02:55:30 pm wysłana przez zajman »

*

Offline Zbigi

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Problem z instalacją? (Instalujesz pierwszy raz - zobacz!)
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 22, 2012, 03:23:15 pm »
Witam,

mam problem z instalacją wersji "PrestaShop.PL_1.4.4.1-stable". Próbowałem najpierw na localhost i niestety nie udało mi się przejść do kroku 3 tj. konfiguracji sklepu. Bazę widzi, zainstalował, maila testowego wysłałem wszystko działa ale nie pozwala przejść dalej. Po przegraniu na zdalny serwer dokładnie ten sam błąd. Bazę zainstalował, ale nie przechodzi do konfiguracji sklepu.
Czy jest to błąd pakietu? Czy robię coś złe?
Skasowałem wszystkie tabela z w bazie i instalowałem na nowo i nadal jest to samo.
W bazie instaluje się 155 tabelek, czyli tyle samo, co w pliku sql, ale pomimo, że zaznaczyłem tryb pełny tabelki pozostają puste. Przy trybie prostym jest dokładnie ten sam błąd
pozdrawiam