wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Import CSV

  • 6 Odpowiedzi
  • 3474 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dziuplapc

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Import CSV
« dnia: Czerwiec 06, 2010, 01:32:18 am »
Witam jestem nowym użytkownikiem prestashop i nie mogę sobie poradzić z importem produktów z pliku csv. Mianowicie wszystko jest ok  wgrywają się kategorie nazwy producenci cena zdjęcia dosłownie wszystko poza jednym Opis produktu wygląda tak: "Opis og" i nic więcej a powinno być wszystko ladnie wypisane np:
"blablabla
blablabla
blablabla"
skladnia pliku wyglada tak
Grupa towarowa;Nazwa grupy towarowej;Symbol produktu;Nazwa produktu;Symbol producenta;Nazwa producenta;Opis produktu;Link do zdjecia produktu;Stan magazynowy;Cena;
36125;Czajniki elektryczne;ADMBDKCE0010;Czajnik elektryczny MANTA MM555;MM555;MANTA MULTIMEDIA ;<strong>Opis ogólny</strong>: MANTA MM555
<strong>Moc</strong>: 2200 W
<strong>Pojemność (l)</strong>: 1.7 l
<strong>Kolor</strong>: Czarno-szary
<strong>Informacje dodatkowe</strong>: Obrotowa podstawa 360 stopni, Wskaźnik poziomu wody, Ochrona przed przegrzaniem, Płyta grzejna ze stali szlachetnej wbudowana w dno czajnika, Otwieranie pokrywy za pomocą przycisku, Elegancka i solidna obudowa wykonana ze szkła hartowanego, Filtr antywapniowy, Funkcja podtrzymania temperatury
;http://online.incom.pl/NBWeb/Produkty/TowarObraz.aspx?symbol=ADMBDKCE0010;10;119,00;
36125;Czajniki elektryczne;ADMBDKCE0020;Czajnik elektryczny MANTA MM501;MM501;MANTA MULTIMEDIA ;<strong>Opis ogólny</strong>: MANTA MM501
<strong>Moc</strong>: 2000 W
<strong>Pojemność (l)</strong>: 1.7 l
<strong>Kolor</strong>: Czarno-srebrny
<strong>Informacje dodatkowe</strong>: Obrotowa podstawa 360 stopni, Wskaźnik poziomu wody, Ochrona przed przegrzaniem, Płyta grzejna ze stali szlachetnej wbudowana w dno czajnika, Otwieranie pokrywy za pomocą przycisku, Filtr antywapniowy, Elegancka i solidna obudowa wykonana ze stali

Podejrzewam że chodzi o separator wartości

*

Offline paweld

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Import CSV
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2010, 09:36:08 pm »
witam
przy imporcie pojawiają się 2 problemy:
1. separator wartości - wybrany jest średnik, a średnik występuje m.in. w linku w opisie
2. polskie znaki diaktryczne - nie powiem jakie należy ustawić kodowanie w pliku csv, ale jak rozgryzę to się podzielę (na razie bawię się prestą kilka dni w wolnym czasie)

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: Import CSV
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2010, 10:01:55 pm »
jeśli macie swój plik csv i chcecie go zaimportować dajcie znać napisze wam skrypt który je zaimportuje do presty już takie pisałem!! ale kazdy jest inny
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com

*

Offline dziuplapc

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Import CSV
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2010, 08:29:20 pm »
Ja mam co dziennie csv z hurtowni z której się zaopatruje byłbym wdzięczny za pomoc

*

Offline sakar

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Import CSV
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2010, 06:56:09 pm »
ile taki skrypt kosztuje ?

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: Import CSV
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2010, 07:34:36 pm »
odezwij sie do mnie na prv, a się jakoś dogadamy dziuplaPC już ma zaimportowane produkty ze zdjęciami, marżą i podatkiem vat ; - )
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com

*

Offline dziuplapc

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Import CSV
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2010, 10:37:16 pm »
Potwierdzam lof pomógł zaimportować  6000 produktów ze zdjęciami i opisami