wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wyświetlanie modułu w różnych miejsach/hookach

  • 4 Odpowiedzi
  • 2187 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MichalK

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Wyświetlanie modułu w różnych miejsach/hookach
« dnia: Czerwiec 24, 2010, 03:35:00 pm »
Witam,

potrzebuję wyświetlać moduły nowości i najczęściej kupowane w różnych miejscach/hookach. Np na stronie głównej w lewej kolumnie, a na stronie produktu w prawej.

Jak przypisać moduły w ten sposób? Sklonować moduły, czy da się ustawić wyświetlanie w 2 różnych hookach równocześnie?


Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam
Michał

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: Wyświetlanie modułu w różnych miejsach/hookach
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2010, 03:56:09 pm »
możesz w dwóch naraz - ale jak mówisz ze raz ma być tutaj raz tutaj t sklonuj je oczywiście zmieniając najważniejsze nazwy które nie mogą sie powtarzać i wtedy w samym module możesz podać gdzie strona ma się nie wyświetlać (dużo tego), albo zmodyfikować i wpisywać tam gdzie ma sie wyświetlać
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Wyświetlanie modułu w różnych miejsach/hookach
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2010, 10:49:23 am »
Tak jak kolega napisał wyżej. Z tym, że konieczna jest dokładna modyfikacja modułu, aby właściwości nie podlegały kopiowaniu.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline MichalK

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Wyświetlanie modułu w różnych miejsach/hookach
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2010, 11:46:49 am »
Witajcie,

bardzo dziękuję za szybkie wskazówki. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się odpowiedzi, mam złe doświadczenia z pytaniami na forach, więc jestem mile zaskoczony :-). Pomoc bezcenna ze względu na słabą dokumentację Presty.

@lof:
co rozumiesz przez właściwości oprócz nazwy modułu,  ścieżek do plików w nowym katalogu?

Czy klonowanie robi się przez spakowanie zmienionego modułu i zaimportowanie przez panel admina? Wgrałem kopię do katalogu modułów ale nie widzę nowego na liście modułów w adminie. Natomiast import mi nie zadziałał, być może nie zmieniłem jeszcze czegoś, o czym napisał lof.

ps. Znacie dobrą dobrą dokumentacje do bardziej corowych zmian w Presta a niżeli zarządzanie adminem? Chodzi mi o takie akcje bardziej na plikach. (np. jeśli zmieniam wyświetlanie modułu to zwykle edytuję jego hook w pliku php modułu w funkcji "function hookTop($params)" - pytanie co z updatem, plik mi się nadpisze. Powinienem to jakoś inaczej zrobić ale już nie wiem jak.  )

Michał

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: Wyświetlanie modułu w różnych miejsach/hookach
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2010, 02:39:21 pm »
nazwa wszystkich plików i folderu

np orginalna nazwa to "homeprod" to klon mozesz nazwac tak: "home2" i zminiasz folder piki w nim nazwe klasy i jesli ma funkcjonowac tak samo jak tamten i zaczytywc te same dane to toyle ale jesli inne (w innej kolejnosci itp to juz wieksza modyfikacja).
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com