wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Modyfikacja opcji szukaj??

  • 5 Odpowiedzi
  • 2087 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline guru79

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
Modyfikacja opcji szukaj??
« dnia: Październik 15, 2009, 12:22:22 pm »
Witam. Jak zmodyfikować opcje szukajki w preście aby nie szukała po całych wyrazach/wyrażeniach lecz nawet po kawałkach wyrażeń?
Chodzi mi o to, że jak w produktach mam powiedzmy fax KX-FL503.   Ale gdy szukam FL503 już nie znajduje :(. Muszę mu wpisać całą nazwę :(

Pomóżcie.....

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Modyfikacja opcji szukaj??
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2009, 12:43:56 pm »
Taka opcja wyszukiwania w twoim przypadku, bardzo obciaży serwer.

Potrzebna jest modyfikacja zapytania sql, rozumiem ze szukamy tylko w nazwie produktu?

Masz GG do mnie jakbys potrzebowal wiecej informacji.
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline Machtol

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Modyfikacja opcji szukaj??
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2009, 09:57:47 am »
hmm Nie lepiej dać instrukcje użytkownikom, aby używali znaków typu * i ? do zastępowania dowolnych ciągów?

Pod wyszukiwarką możesz umieścić takie info. (nie testowałem czy działa)


Zresztą, na nowej wersji 1.2.4 u mnie w sklepie jak wpisuje agreg zamiast agregat w wyszukiwarce znajduje produkt.

http://machtol.pl

*

Offline guru79

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
Odp: Modyfikacja opcji szukaj??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2009, 08:01:17 am »
Matchol:

Tak, tak wyszukuje poprawnie jeżeli zaczynasz wpisywać początek symbolu.
Ale jak już chcesz pisać środkową część symbolu, w Twoim przypadku np. regat to już nie znajdzie...
I w tym jest właśnie problem....
Mając np toner Q7948EE,  wpisując w szukajke 7948 już nie znajdzie, i ktoś musi pamiętać cały symbol.
A przynajmniej jego początek...

*

Offline sakar

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Modyfikacja opcji szukaj??
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2010, 06:49:52 pm »
Witam
jak zmienić ustawienia wyszukiwarki tak aby po wpisaniu numeru produktu np DDL258

wyszukiwało tylko ten produkt a nie jego pozostałe z początkiem oznaczenia (DDL258/1,DDL258/2DDL258/3 .....)

pozdrawiam

*

MERA

  • Gość
Odp: Modyfikacja opcji szukaj??
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2010, 07:26:39 pm »
Mam wersję PS 1.1 i oryginalna wyszukiwarka kompletnie nie działała a bez dobrej wyszukiwarki to porażka na całego ,nikt nie będzie kombinował żeby coś znaleźć .Klient potrzebuje żeby po wpisaniu kilku słów znależć towar.Ja trochę przerobiłem i teraz jest super. Można sprawdzić na  www.mera.auto.pl  Mam 16 000 pozycji i to w różnych znakach .Szuka nawet po opisach .Ja jestem zadowolony.