wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Darmowa dostawa obowiązuje od....

  • 6 Odpowiedzi
  • 2746 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kpazdej

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Darmowa dostawa obowiązuje od....
« dnia: Kwiecień 21, 2009, 08:56:13 am »
Witam.
"Darmowa dostawa obowiązuje od..." jest to widoczne dla klienta w momencie składania zamówienie - a chciałabym to pominąć. Jak to zrobić. Proszę o pomoc. Chodzi o zupełne zlikwidowanie takiej możliwości.

*

Offline rockowy

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Darmowa dostawa obowiązuje od....
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2009, 05:39:04 pm »
Podbijam wiadomość, bo mam identyczny problem. Wpisanie '0' w panelu admina nie rozwiązuje problemu. Chcę pominąć darmową wysyłkę LUB ograniczyć ją wyłącznie do Polski. Jakieś pomysły, propozycje?

*

Offline dawid118

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
Odp: Darmowa dostawa obowiązuje od....
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2010, 07:11:01 pm »
Również proszę o odpowiedź. Jakieś propozycje?

*

Offline subduer

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
    • Darmowy kurs pozycjonowania
Odp: Darmowa dostawa obowiązuje od....
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2010, 11:09:33 am »
Tym razem ja podbiję, dodając pytanie
- jak zrobić, że darmowa dostawa dotyczy tylko wybranych metod dostawy, a dla innych dalej nie jest darmowa?

Szukam, szperam, juz znalazlem miejsce, ze nie wyświetla się "Darmowa dostawa', tylko "0.00zł" no i pytanie gdzie on to wylicza?
http://ecommerce.pogrudka.com/ - Uzupełnij ankietę dotyczącą e-biznesu

http://darmowy-kurs-pozycjonowania.pogrudka.com/ - Darmowy kurs pozycjonowania

*

Offline qdra

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sklep z obuwiem
Odp: Darmowa dostawa obowiązuje od....
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2010, 01:04:19 pm »
Darmowa dostawa obowiązuje od... działa globalnie czyli niezależnie od tego co jest skonfigurowane w 'Zakresy cenowe'. Tak więc czy macie przelew, czy pobranie to i tak po przekroczeniu progu ustawionego w darmowych wysyłkach każda metoda płatności będzie "zerowana" powyżej tego progu.

Rozwiązaniem jest wpisanie 0 zł w "Darmowa dostawa obowiązuje od.." oraz skonfigurowanie 'Zakresów cenowych'.

1. wejdź do stref i dodaj strefę Polska (opcjonalnie ale logiczne bo inne ceny są na terytorium UE a inne u nas w kraju)
2. wejdź do 'sposób dostawy' i utwórz nowe dostawy np. pobranie, przelew itd. Ustaw poniżej domyślną wartość.
3. wejdź do 'zakresy cenowe' i utwórz nowe zakresy np.
a) od 0 do 499 zł dla przelewów
b) od 500 zł do 10000 dla przelewów
c) od 0 do 10000 zł dla pobrania
4. Kliknij na wysyłka i ustaw 0 zł dla 'Darmowa wysyłka obowiązuje od...'. Zapisz zmiany.
5. Poniżej w 'Opłatach' w polu 'Kurier' wybierz wcześniej zdefiniowane zakresy cenowe i wpisz odpowiednie wartości np. że dla zakresu od 0 - 499 zł ma być 13 zł a od 500 - 10000 ma być 0 zł. To samo zrób z pobraniem.

Taka konfiguracja spowoduje, że klient dostanie przesyłkę za free wyłącznie jak kupi na przelew pow. 500 zł.

Powodzenia :)
Karol

*

Offline subduer

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
    • Darmowy kurs pozycjonowania
Odp: Darmowa dostawa obowiązuje od....
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2010, 06:14:54 am »
No wiem, na takie rozwiązanie też wpadłem, jest OK, ale na około. Ponieważ wysyłka u mnie zalezy od wagi i to bardzo, a w tym wypadku muszę szacować, że paczka za 300zł będzie ważyła X kg i kosztowała Y zł :)

Ale to chyba jedyne słuszne rozwiązanie i nie upieram się wtedy przy wadze.

Zrobiłem ciekawiej, wysyłka malejąca. Powiedzmy od 0-200zł 15zł, 200-500zł 10zł, powyżej 500zł za darmo. Nie dotyczy pobrań, które rosną wraz z ceną zakupu :)
http://ecommerce.pogrudka.com/ - Uzupełnij ankietę dotyczącą e-biznesu

http://darmowy-kurs-pozycjonowania.pogrudka.com/ - Darmowy kurs pozycjonowania

*

Offline qdra

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sklep z obuwiem
Odp: Darmowa dostawa obowiązuje od....
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2010, 07:49:05 am »
Fakt. Rozwiązanie, które zaproponowałem jest w szczególności OK dla wartości. Nad Wagą się akurat nie zastanawiałem :) ale Twoje rozwiązanie wydaję się być dobre. Niestety na okrętkę są oba ale jakoś sobie trzeba radzić :)