wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Import danych wraz z url zdjęcia

  • 3 Odpowiedzi
  • 8821 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline keaman

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Import danych wraz z url zdjęcia
« dnia: Marzec 22, 2009, 02:41:24 am »
Witam,

mam taki problem, mianowicie w pliku csv mam zdefiniowaną scieszkę dostępu url do zdjęcia produktu, ku mojej uciesze, Prestashop przy importowaniu pliku csv pozwala zdefiniować kolumnę z ścieszką url obrazka, problem w tym, że po zaimportowaniu bazy niestety obrazków niestety nie ma. Będę bardzo wdzięczy za pomoc.

*

Offline adrians1

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Import danych wraz z url zdjęcia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2010, 09:49:59 pm »
Mam ten sam problem nie udaje mi się zaimportować zdjęć. Kolumna ma podany adres do pliku. Plik istnieje a w momencie importu pojawia się komunikat : "Błąd kopiowania obrazka:www.platinet.pl/zdjecia/JVDA1610-.jpg". Czy komuś udaje się importować grafikę.

*

Offline chojnam

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
Odp: Import danych wraz z url zdjęcia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2010, 10:13:42 am »
Ja tworzę nowy katalog w katalogu import na serwerze presty (tam gdzie presta pobiera pliki importowane csv)  np katalog_zdjec wrzucam zdjęcie do środka np 1.jpg i w pliku import csv w kolumnie dodaje  import/katalog_zdjec/1.jpg

I to działa jak chcesz więcej zdjęć oddzielasz przecinkami np :

import/katalog_zdjec/1.jpg,import/katalog_zdjec/2.jpg,import/katalog_zdjec/3.jpg

*

Offline gall_u

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Import danych wraz z url zdjęcia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2010, 04:17:30 pm »
a czy w momencie instalacji sklepu w Wymaganiach PHP opcja Możliwość wczytywania zewnętrznych URL'i była dostępna?
Ja instalowałem sklep na serwerach 1and1 i ta opcja była niedostępna. Aby ja włączyć trzeba było utworzyć plik php.ini w folderze administratora w którym należało wpisać:
<?php
allow_url_fopen=on


Po takim zabiegu mogłem importować zdjęcia z każdego adresu www.

Pozdrawiam!