wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

favicon

  • 5 Odpowiedzi
  • 6234 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
favicon
« dnia: Marzec 15, 2008, 04:11:56 pm »
Jeśli po instalacji brakuje nam ikony w pasku przeglądarki to prawdopodobną tego przyczyną jest nieprawidłowy format pliku w katalogu images z aktualnie używanym tematem. W załączniku znajduje się plik favicon.ico, który należy tam umieścić. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wygenerować sobie własną ikonę skrótu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2008, 04:17:33 pm wysłana przez west »
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Tyfus

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: favicon
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2009, 05:43:54 pm »
Warto dodać że plik można umieścić także poprzez Back Office - Zaplecze sklepu >> Ustawienia >> Wygląd jednak plik musi mieć odpowiednia nazwę = favicon.ico (inna nie zostanie zaakceptowana)

*

Offline kpazdej

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: favicon
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2009, 01:20:17 pm »
A co zrobić, albo co może być powodem, że podmieniam swój favicon i na stronie sklepu ciągle jest ten presty ale w panelu administracyjnym jest już mój. Podmieniłam już na dwa sposoby - przez back office i przez ftp - wrzucając odpowiednio przygotowany plik.
Dziwne...

*

Offline tarentil

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: favicon
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2009, 04:36:10 pm »
A co zrobić, albo co może być powodem, że podmieniam swój favicon i na stronie sklepu ciągle jest ten presty ale w panelu administracyjnym jest już mój. Podmieniłam już na dwa sposoby - przez back office i przez ftp - wrzucając odpowiednio przygotowany plik.
Dziwne...

Podejrzyj źródło HTML dla stron FrontOffice i BackOffice. Zobacz skąd jest brany favicon.

*

Offline bizkitek

  • Użytkownik
  • **
  • 34
  • 0
    • Elektroniczne papierosy, e-papierosy DSE901
Odp: favicon
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2009, 12:41:15 am »
rowniez mam podobny problem, ikona jest brana z katalog img gdzie zreszta wgralem recznie nowa ikone i nadal mam faicon presty. chmod ustawione na ten katalog na 777

*

Offline ThoRn

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Home Page
Odp: favicon
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2010, 11:06:44 am »
Kilka informacji na temat pliku favicon.ico
Internet Explorer wersje 6.x i niższe wyświetla tylko ikony w formacie 16x16 i 32x32 liczba kolorów 16 (4bit). Podobnie może być z innymi starszymi wersjami przeglądarek. Dopiero IE8 i pozostałe nowsze przeglądarki wyświetlają favicon z większą liczbą kolorów.
Dodatkowo natrafiłem na drobne niedopatrzenie autorów PrestaShop v1.3, polegające na tym że strona logowania do panelu administracji nie wyświetla favicon’ki.
Można to łatwo poprawić, wystarczy w pliku login.php znajdujacym sie w katalogu administratora (nazwa taka jaką mu nadaliśmy)
dopisać w sekcji <head> linijkę
<link rel="shortcut icon" href="../img/favicon.ico" />

po poprawce wygląda to tak:
   <head>
      <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
      <link type="text/css" rel="stylesheet" href="../css/login.css" />
      <link rel="shortcut icon" href="../img/favicon.ico" />
      <title>PrestaShop&trade; - '.translate('Administration panel').'</title>';
echo '
   </head>