wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

PDF z kodowaniem UTF-8

  • 45 Odpowiedzi
  • 37529 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mrrobby

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 07, 2010, 08:33:09 pm »
West thx to bylo to :D

*

Offline ponciusz

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 11, 2010, 02:02:54 pm »
Witam!
mam zainstalowane prestashop 1.3.1.1 zainstalowałem pliki z mojego załącznika i pdf'y generuja się z polskimi czcionkami ale jest kolejny problem tekst wyświetla sie w linii i nachodzi na inny czy wie ktos jak to naprawić?

*

Offline gruszfil

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 11, 2010, 04:03:55 pm »
Witam!
mam zainstalowane prestashop 1.3.1.1 zainstalowałem pliki z mojego załącznika i pdf'y generuja się z polskimi czcionkami ale jest kolejny problem tekst wyświetla sie w linii i nachodzi na inny czy wie ktos jak to naprawić?

Wydaje mi się że po prostu za długi jest tekst.

Zapytam czy udało Ci się w fakturze proforma dodać dane Sprzedającego ?

*

Offline ponciusz

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 11, 2010, 04:07:04 pm »
tekst nawet jak jest za długi to powinno go zwijać tak jak wczesniej kiedy nie działały polskie czcionki. a danych sprzedającego nie próbowałem dodawać ale mozna to zrobic w pliku PDF.php tylko trzeba poznac składnie

*

Offline gruszfil

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 11, 2010, 04:19:12 pm »
tekst nawet jak jest za długi to powinno go zwijać tak jak wczesniej kiedy nie działały polskie czcionki. a danych sprzedającego nie próbowałem dodawać ale mozna to zrobic w pliku PDF.php tylko trzeba poznac składnie

Czy ten JPG to jest z faktury czy z proformy ?

Ja w proformie mam jakieś dziwne opisy czy coś możesz coś poradzić ? http://img585.imageshack.us/img585/6531/proforma.png

*

Offline ponciusz

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 11, 2010, 04:28:55 pm »
o które dziwne opisy Ci chodzi?

*

Offline gruszfil

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 11, 2010, 04:41:38 pm »
o które dziwne opisy Ci chodzi?

- zle wyliczany VAT
- Total products TI
- brak danych sprzedawcy

widać to w linku

*

Offline ponciusz

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 11, 2010, 04:42:58 pm »
Total products TI możesz zmienic w pliku PDF.php wyszukaj tą fraze i zmień na co chcesz np:wartość co do reszty to nie wiem

*

Offline gruszfil

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 11, 2010, 04:43:11 pm »
o które dziwne opisy Ci chodzi?

- zle wyliczany VAT
- Total products TI
- brak danych sprzedawcy

widać to w linku

*

Offline brytanix

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 25, 2010, 07:42:26 am »
Witam, zainstalowałem ten PDF z kodowaniem UTF-8. Chociaż faktury po złożeniu zamówienia przychodzą emailem z polską czcionką, to jednak, gdy jednak przejdę do logowania klienta to w Moje konto->Moje zamówienia kliknę PDF szczegóły faktury, to pojawia mi się komunikat: ''FPDF error: Could not include font definition file''. Co z tym zrobić Ma ktoś pomysł?

Używam najnowszej Prestashop. Powyższe kodowanie zainstalowałem zgodnie ze wskazówkami.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

*

Offline progit

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Usługi informatyczne
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 26, 2010, 09:41:47 am »
Nie wiem, czy to komuś pomoże, ale w pliku z tłumaczeniami dla wersji polskiej 1.3.1.1. Mianowicie tłumacze przeoczyli (albo kto wie o co im chodziło  ;)) dwie zmienne w plikach z tłumaczeniami dla PDF. W załączniku poprawiona wersja.
Poprawka dotyczy napisów(tax excl.) oraz (tax incl.). Plik należy wgrać do katalog_sklepu\translations\pl

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, to witam wszystkich serdecznie :)

Pozdrawiam
Konrad Stan
Potrzebna pomoc informatyczna? Zajrzyj na http://www.progit.pl

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 27, 2010, 08:38:04 am »
Czy ten JPG to jest z faktury czy z proformy ?

Ja w proformie mam jakieś dziwne opisy czy coś możesz coś poradzić ? http://img585.imageshack.us/img585/6531/proforma.png

Wynika to z niepełnego tłumaczenia, którego używasz ? "Total Products"
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline brytanix

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 28, 2010, 02:40:23 pm »
Witam wszystkich! Mam pytania do mądrzejszych ode mnie:

1. Zainstalowałem moduł PDF z kodowaniem UTF-8. Testując moduł symulowałem zakup towaru. Następnie przeszedłem do panelu klienta Moje Konto i kliknąłem Moje Zamówienia i PDF ostatniego zamówienia. Faktura nie chce się otworzyć a zamiast tego wyskakuje komunikat "FPDF error: Could not include font definition file.

2. Po złożeniu zamówienia przychodzi do klienta faktura e-mailem. Ta faktura ma polskie czcionki, ale faktura jest zniekształcona. Jest rubryki są rozciągnięte tak, że nazwa produktu wyskakuje jako dodatkowe ''pięterko'' faktury, powyżej innych rubryk - zobaczcie sami załącznik.
Czy wie ktoś co zrobić, by przywrócić fakturze odpowiedni wygląd? Czy jest jakieś miejsce gdzie można ją sformatować? Czy może wymienić jakieś pliki poprzez ftp?

Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem co mam z tym zrobić. Faktury w j. angielskim są prawidłowe. Pracowałem nad tym sklepem od wielu miesięcy. Teraz jak już jest gotowy taki problem. Z góry bardzo dziękuję.

*

Offline tip

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 07, 2011, 12:43:28 pm »
Rozwiązanie do wersji 1.3.1
Zostawiamy w spokoju biblioteki klas. Jedynie nadpisujemy czcionki z załącznika. W panelu admina ustawiamy kodowanie: CP-1250 i czcionkę: arialmt

Niestety metoda bez podmiany klasy w wersji 1.3.1 nie działa. PDF się generuje bez błędu z fpdf, ale wewnątrz nadal są krzaki.

*

Offline adhd_kid

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.bazingadesigns.com
    • Sklepy internetowe Warszawa - Bazinga Designs
Odp: PDF z kodowaniem UTF-8
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 16, 2011, 12:23:21 am »
Rozwiązanie błędu CENY NETTO / BRUTTO:

hej, właśnie zainstalowałem polskie fonty z tego packa i musiałem poprawić jedną linijkę w kodzie, żeby pokazywało dobrze ceny w pdf.

Trzeba zmienić:

(w okolicach 515 linijki PDF.php)
$total_without_tax = $product['total_price'];
na:

$total_without_tax = $unit_without_tax*(intval($product['product_quantity']) - intval($product['customizationQuantityTotal']));
Potem pozostaje już tylko podobierać dobre podpisy do nagłówków tabelek ;)
pozdr.