wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

contact-form.php. Wysyłanie kopi wiadomości do usera.

  • 5 Odpowiedzi
  • 3419 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline joshua

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
contact-form.php. Wysyłanie kopi wiadomości do usera.
« dnia: Grudzień 07, 2011, 10:40:56 am »
Witam,

chciałbym aby użytkownik(nie koniecznie zarejestrowany w sklepie) wypełniający formularz kontaktowy na stronie otrzymywał kopie tego wysłanego formularza na podanego w formularzu  maila. (zmienna $from)  Ja jako admin wiadomo, dostaje wszystko, ale nic nie leci do userów. A wiadomo, miło jest otrzymać potwierdzenie na maila, że wiadomość została wysłana i jak wygląda taka wiadomość.
pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: contact-form.php. Wysyłanie kopi wiadomości do usera.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2011, 10:59:58 am »
da się zrobić - musisz dopisać parę rzeczy (w zależności od wersji presty) albo w pliku php i klasie (ps 1.3) albo w klasie i kontrolerze (ps 1.4)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline joshua

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: contact-form.php. Wysyłanie kopi wiadomości do usera.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2011, 11:13:30 am »
Witam,

wiem, że to da się zrobić...   ;) tylko jak ? nie poruszam się zbyt swobodnie w php.
Moja presta to 1.3.6.0
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 12:00:11 pm wysłana przez joshua »

*

Offline joshua

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: contact-form.php. Wysyłanie kopi wiadomości do usera.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2011, 09:53:05 am »
Witam,

na anglojęzycznym forum poradzono mi aby skopiować funkcję Mail::Send w contact-form.php.
Trochę kombinowałem z tym pomysłem ale jestem za słaby w php aby to ogarnąć.
Czy mógłby mi ktoś pomóc w tej kwestii korzystając w/w pomysłu, jeśli oczywiście to rozwiązanie będzie skuteczne ??

pozdrawiam i dziękuję

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: contact-form.php. Wysyłanie kopi wiadomości do usera.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2011, 12:56:12 pm »
gdyby to było proste to już pewnie sporo modyfikacji by się pojawiło

generalnie to
- napisanie modułu który będzie przetwarzał i wysyłał melie do tego odpowiedni formularz
- stworzenie  hooka
- i teraz tu można albo osadzać hooka w kodzie cms albo dodać przycisk do tiny_mc który po kliknięciu sam osadzi kod hooka ;) a na hooku wyświetli się formularz

To rozwiązanie zgodne ze standardem ;) można kombinować i coś na chama wsadzić ale z doświadczenia wiem, że się posypie ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline joshua

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: contact-form.php. Wysyłanie kopi wiadomości do usera.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2012, 01:29:48 pm »
Dla niektórych osób okazało się to całkiem proste. Dzięki za pomoc dla CartExpert.net z prestashop.com
Ta modyfikacja w contact-form.php dodaje usprawnienie w postaci kopi formularza wysyłanego do osoby która wypełnia formularz kontaktowy.


if (Mail::Send(intval($cookie->id_lang), 'contact', 'Formularz kontaktowy', array('{email}' => $_POST[ 'from' ] , '{message}' => stripslashes ( $message ),
'{name}' => stripslashes ( $name ), '{lastname}' => stripslashes ( $lastname ), '{address}' => stripslashes ( $address ), '{city}' => stripslashes ( $city ),
'{postalcode}' => stripslashes ( $postalcode ), '{telephone}' => $_POST[ 'telephone' ] ),
$contact->email, $contact->name, $from, (intval($cookie->id_customer) ? $customer->firstname.' '.$customer->lastname : $email))
AND Mail::Send(intval($cookie->id_lang), 'contact', 'Kopia formularza kontaktowego', array('{email}' => $_POST[ 'from' ] , '{message}' => stripslashes ( $message ),
'{name}' => stripslashes ( $name ), '{lastname}' => stripslashes ( $lastname ), '{address}' => stripslashes ( $address ), '{city}' => stripslashes ( $city ),
'{postalcode}' => stripslashes ( $postalcode ), '{telephone}' => $_POST[ 'telephone' ] ),
$from, '', $from, (intval($cookie->id_customer) ? $customer->firstname.' '.$customer->lastname : $email)))