wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pytanie/problem - potweirdzenie zamówienia linkiem w mailu

  • 3 Odpowiedzi
  • 1918 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rallyman

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Pytanie/problem - potweirdzenie zamówienia linkiem w mailu
« dnia: Wrzesień 04, 2010, 01:26:27 pm »
Witam,
szukałem informacji na forum jednak nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie,
otóż problem jest taki, kiedy klient zarejestrowany bądź nie (tu wiem dodatkowy moduł płatny) zamówi przedmioty, finalizuje zamówienie i wybiera opcje 'płatność przy dostawie' dostaje jedynie informacje na maila że zamówienie zostało złożone. Nawet gdy ktoś się rejestruje nie ma wymogu otworzenia skrzynki i kliknięcia w link w celu potwierdzenia autentyczności swojego konta. Jest to dla mnie bez sensu ponieważ moge podać czyjś adres email i wymyślone dane zamówienia, wybrać płatność przy odbiorze i wysłac komus przesyłke niespodzianke ze sporą kwota do zapłaty. Może przegapiłem coś w ustawieniach panelu administracyjnego jednak bardzo mnie to zastanowiło.
W przypadku przelewu na konto sprawa jest prosta bo paczka nie zostanie wysłana dopóki pieniądze nie będą zaksięgowane.

Bardzo prosiłbym o jakies informacje

*

Offline vivaldi

  • Tubylec
  • ****
  • 150
  • 0
Odp: Pytanie/problem - potweirdzenie zamówienia linkiem w mailu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2010, 06:20:34 pm »
Moduł dodatkowy? - w zasadzie nie moduł i nie płatny. Znam dwa rozszerzenia za przysłowiowe free.
Ale nie o to w temacie chodzi.

Jeśli ktoś się uprze, to idzie do najbliższego hotspota, zakłada sobie konto na wirtualnej [zulugula8742874@wp.pl] rejestruje się u Ciebie zamawia na kwotę 25000 za pobraniem potem klika link potwierdzający na swoim nowostworzonym koncie...
Autoryzacja? :D Sam widzisz nie ma rozwiązań by się uchronić przed dowcipnisiami. No chyba, że będziesz jeździł do każdego i sprawdzał osobiście.

Nic nie przegapiłeś...

*

Offline rallyman

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Pytanie/problem - potweirdzenie zamówienia linkiem w mailu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2010, 01:09:02 am »
co do modułu dodatkowego to chodziło mi o pominięcie rejestracji przy zamawianiu,
a jeśli chodzi o autoryzacje to racja, przed tym ciężko się uchronić...  :-\

*

Offline vivaldi

  • Tubylec
  • ****
  • 150
  • 0
Odp: Pytanie/problem - potweirdzenie zamówienia linkiem w mailu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2010, 01:15:14 pm »
Są dwa działające rozszerzenia (nie moduły!) do zakupów bez rejestracji: PWA i IonExpress.

Całość oczywiście ma mało wspólnego z zakupami bez rejestracji. To jest tzw "myk" - klient wchodzi przez inny link a i tak wpisuje wszystkie potrzebne nam dane (wykonuje dokładnie to samo jakby się rejestrował).