wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pyt. dotyczące rej. konta klienta i wyszukiwania produktów.

  • 2 Odpowiedzi
  • 1587 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kejczi

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Pyt. dotyczące rej. konta klienta i wyszukiwania produktów.
« dnia: Wrzesień 14, 2010, 01:41:59 pm »
Witam, od jakiegoś czasu jestem na etapie poznawania sklepu Presta. Próbowałem znaleźć rozwiązanie sam, jednak bez efektów. Mam do Was w związku z tym dwa pytania:
1. Chciałbym, aby konta klientów na stronie mógł tworzyć tylko administrator. Czy jest to możliwe?
2. Czy system wyszukiwania produktów jak na tej stronie: http://www.laserton.pl lub http://masterjet.pl/ jest możliwy do wdrożenia w PrestaShop?

Korzystam z wersji. 1.3.1.1

*

Offline vivaldi

  • Tubylec
  • ****
  • 150
  • 0
Odp: Pyt. dotyczące rej. konta klienta i wyszukiwania produktów.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:44:15 pm »
1. Tak, wystarczy usunąć kod odpowiedzialny za rejestrację ze stron sklepu (usunąć button).
2. Tak, ale do tego celu trzeba napisać odpowiedni moduł.

*

Offline kejczi

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Pyt. dotyczące rej. konta klienta i wyszukiwania produktów.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2010, 01:41:37 am »
Dzięki za odp.
Co do ad1. znalazłem coś takiego, co w pełni mnie usatysfakcjonowało, wklejam może komuś się przyda.

w pliku /themes/prestashop/authentication.tpl linia 36-48
<fieldset>
                <h3>{l s='Create your account'}</h3>
                <h4>{l s='Enter your e-mail address to create your account'}.</h4>
                <p class="text">
                    <label for="email_create">{l s='E-mail address'}</label>
                    <span><input type="text" id="email_create" name="email_create" value="{if isset($smarty.post.email_create)}{$smarty.post.email_create|escape:'htmlall'|stripslashes}{/if}" class="account_input" /></span>
                </p>
                <p class="submit">
                {if isset($back)}<input type="hidden" class="hidden" name="back" value="{$back|escape:'htmlall':'UTF-8'}" />{/if}
                    <input type="submit" id="SubmitCreate" name="SubmitCreate" class="button_large" value="{l s='Create your account'}" />
                    <input type="hidden" class="hidden" name="SubmitCreate" value="{l s='Create your account'}" />
                </p>
            </fieldset>

zamieniamy na:
<fieldset>
                <h3>{l s='Create your account'}</h3>
                <h4>{l s='Registration is currently not available'}.</h4>
<!--                <h4>{l s='Enter your e-mail address to create your account'}.</h4>
                <p class="text">
                    <label for="email_create">{l s='E-mail address'}</label>
                    <span><input type="text" id="email_create" name="email_create" value="{if isset($smarty.post.email_create)}{$smarty.post.email_create|escape:'htmlall'|stripslashes}{/if}" class="account_input" /></span>
                </p>
                <p class="submit">
                {if isset($back)}<input type="hidden" class="hidden" name="back" value="{$back|escape:'htmlall':'UTF-8'}" />{/if}
                    <input type="submit" id="SubmitCreate" name="SubmitCreate" class="button_large" value="{l s='Create your account'}" />
                    <input type="hidden" class="hidden" name="SubmitCreate" value="{l s='Create your account'}" />
                </p>
-->
            </fieldset>


Co do ad2. to dalej jestem w martwym punkcie, nie znam się na pisaniu modułów. Może ktoś pisał kiedyś podobny moduł lub spotkał się z czymś takim?