wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem: Pasek narzędzi i skórki

  • 5 Odpowiedzi
  • 2336 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sussan

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Płeć: Kobieta
Problem: Pasek narzędzi i skórki
« dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:39:02 am »
Witam
Jestem nowa i nie do końca łapię jak mam poustawiać niektóre rzeczy. Czytam forum ale tam nie wiele pisze. Mam 2 problemy:

1. Nie wiem jak ustawić aby w: Ustawienia/CMS był pasek narzędzi jak w wordzie zamiast html.
2. Chciałabym również zmienić skórkę ale nie bardzo wychodzi. Próbowałam tego: http://www.prestashop.com/wiki/Themes/
ale pomimo moich wypocin nie wyszło.

Bardzo proszę o pomoc :)

*

Offline gumibear

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Problem: Pasek narzędzi i skórki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2010, 01:44:41 pm »
ad. 1. Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi ale na moją skromną wiedzę nie jesteś w stanie rozszerzyć opcji formatowania tekstu (poprawcie mnie jeśli się mylę). To nie joomla.
ad.2. Spróbuj poszukać gotowych tematów (google twoim przyjacielem lub poszukaj wątku na tym forum) - na początek łatwiejsza opcja niż pisać od podstaw. :)
Gotowy temat wgrywasz do katalogu themes (to tak na wszelki wypadek piszę). ;)
Przyjemnej zabawy!

*

Offline lazik

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Problem: Pasek narzędzi i skórki
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2010, 03:54:21 pm »
Jaki serwer, czy masz włączoną obsługę skryptów, daj screen jak wygląda okno edycji w CMS, zmienić skórkę, na jaką? Zwykłą edycję robisz na plikach, w plikach instalacyjnych zmień nazwę katalogu ze skórką i wgraj ją na serwer pod nową nazwą potem zmień w PA.

*

Offline sussan

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem: Pasek narzędzi i skórki
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2010, 04:43:53 pm »
gumibear: z tym drugim zaczęłam sobie radzić :) Odnośnie tego paska narzędzi to wiem że to nie joomla, ale moja siostra ma w tym CMS taki pasek narzędzi. Niestety nie może mi pomóc, bo ktoś inny jej to wszystko robił i nie wie jak to jest ustawione.

lazik: serwer na cba.pl (potem przeniosę na inny), obsługa skryptów włączona, wrzuciłabym screena ale jestem na tyle ciemna że nie bardzo wiem jak :P

*

Offline sussan

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem: Pasek narzędzi i skórki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2010, 12:56:14 pm »
lazik: to mój CMS, a ten drugi to mojej siostry i chodzi mi o to że chciałabym jakoś to ustawić żeby mieć tak jak moja siostra :) Screeny widać po zalogowaniu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2010, 01:26:38 pm wysłana przez sussan »

*

Offline sussan

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem: Pasek narzędzi i skórki
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2010, 10:54:17 am »
Udało się rozwiązać problem. Okazało się że silnik Presty był źle zainstalowany. Po ponownej instalacji ten edytor już jest. Zasadniczo temat można uznać za zamknięty :) Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)