wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

miana adresu serwera sql

  • 2 Odpowiedzi
  • 1541 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mikruz

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
miana adresu serwera sql
« dnia: Październik 09, 2010, 01:39:24 pm »
Witam mój dostawca zmienił adres serwera sql na którym postawiłem pretashop-a z 2ap.pl na mysql.2ap.pl. i napisał aby zmienić sobie ścieżkę dostępu w skrypcie. Niestety nie wiem gdzie tego szukać w prestashop-ie. jaki to plik i gdzie się znajduje. Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc. moja wersja to 1.8. Nie mohę się dostać do konfiguracji presty, gdyż pod wskazanym adresem link nie istnieje. Z góry dziękuję

*

Offline vekia.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 131
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • code is poetry
    • strony www, sklepy internetowe, moduly prestashop
Odp: miana adresu serwera sql
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2010, 01:57:31 pm »
czyli jak rozumiem, nawet nie możesz się zalogować tak? (bo przecież adres serwera sql jest zmieniony)
To wszystko można edytować za pośrednictwem panelu administracyjnego - jednak w tym przypadku należy pogrzebać troszkę w plikach konfiguracyjnych presty.

zaloguj się na swój serwer, przejdź do katalogu config, tam powinien znajdować się plik settings.inc.php - skopiuj go na dysk i zrób kopię zapasową.

otwórz go do edycji, zmień ustawienia:

define('_DB_SERVER_', 'ADRES SERWERA');
define('_DB_TYPE_', 'MySQL');
define('_DB_NAME_', 'NAZWA BAZY DANYCH);
define('_DB_USER_', 'UŻYTKOWNIK BAZY');
define('_DB_PASSWD_', 'HASŁO DO BAZY');
define('_DB_PREFIX_', 'ps_');


Podstawiając za zaznaczone na czerwono wyrażenia dane Twojego aktualnego serwera sql, na koniec zgraj plik na serwer zastępując stary :)

gdyby pojawiły się problemy proszę o kontakt, postaram się pomóc :)
MyPresta.eu: 
Prestashop Modules

*

Offline mikruz

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
Odp: miana adresu serwera sql
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2010, 02:17:37 pm »
Dzięki za odpowiedź. Właśnie w tym samym czasie do tego sam doszedłem. Wystarczyło w w/w katalogu i pliku zmienić w lini DB_SERVER opcje : localhost na prawidłowy adres serverasql, który dostarczył mi moj dostawca. Pozdrawiam.