wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Przeniesienie bazy danych

  • 2 Odpowiedzi
  • 1937 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Detro

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Przeniesienie bazy danych
« dnia: Styczeń 29, 2013, 10:58:51 am »
Witam użytkowników forum "PrestaShop".
Nie wiedziałem w którym dziale to umieścić, więc piszę to tutaj.
Mam problem, który jest bardzo priorytetowy i proszę o szybką odpowiedź.
Przenoszę sklep motoryzacyjny z częściami samochodowymi z "GEKOSALE" na "PRESTASHOP".
Muszę przenieś setki produktów wraz z opisami, zdjęciami i zamiennikami oraz zaawansowane drzewko kategorii.
Link do sklepu na "GEKO.." www.sklep.autogeorg.pl
Chcę to zrobić za pomocą bazy danych (mysql), ponieważ export/import przez ".csv" się sypie (na "PRESTA" nie mogę poradzić sobie z importem kategorii, który po prostu nie działa jak należy).

Proszę o pomoc.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przeniesienie bazy danych
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2013, 12:05:46 pm »
z Geko do Presta... jezeli chodzi o czesci samochodowe to tak jakbys gaznik z maluchca chcial wrzucic do mercedesa.... nistety, chyba ot tak prosto sie nie uda...

struktury baz danych jednego i drugiego systemu sa radyklanie rozne i wgranie ot tak bazy danych nic nie da. musisz albo poszukac jakiegos modulu do ekportu, ktory zrobil by porzadek e tabelach jak nalezy albo recznie dostosowac tabele do standardow presta. jednak najskuteczniejszym rozwizaniem bedzie zrzucenie jednak do CSV i poustawianie kolumn wg standardu presta (pliki przykladowe sa zawarte w wiekszosci wersji presta) i tym importowac. ot tak, zgrac i wgrac sie nie da.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Detro

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Przeniesienie bazy danych
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2013, 01:29:46 pm »
Produkty dam radę w ten sposób przerzucić lecz kategorie mi się sypią..
Może ktoś mi wrzucić swój przykładowy plik ".csv" kategorii?
Ponieważ ten, który udostępnia mi "PRESTA" nie działa jak należy.
Chciałbym dodać, że aktualnie pracuję na najnowszej wersji "PRESTA" w wersji: 1.5.3.1 z oryginalną polską paczką polonizacyjną.

Prosiłbym również o możliwość płynniejszej rozmowy, więc podaję w tym celu GG: 44353895

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2013, 01:59:20 pm wysłana przez Detro »