wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

przeniesienie presta na inny serwer

  • 7 Odpowiedzi
  • 6323 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mikruz

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
przeniesienie presta na inny serwer
« dnia: Październik 22, 2010, 03:12:55 pm »
Witam przeniosłem sklep z adresu mikruz.2ap.pl na msjsklep.cba.pl po przez zainstalowanie nowego sklepu na cba.pl i założeniu nowej bazy sql na tym serwerze, przekopiowaniu istniejacego sklepu z 2apl.pl  na cba.pl oraz przeniesieniu bazy sql na adres serwera przez export myadmin pozostawiając użytkownika bazy sql o takiej samej nazwie oraz zmianie ustawien w pliku seting. Sklep odpalił bez większych problemów ze wszystkimi modułami adres:  www.msjsklep.cba.pl. Mam również  w panelu administracyjnym dostęp do całego katalogu z wszysktimi artykułami oraz do wszystkich innych ustawień np użytkowników itp. niestety wybierając dowolny produkt na głównej stronie serwer nie rozpoznaje linków przenosi mnie mnie na stronę z błędu. Uprawnienia do plików są takie same jak w starym skelpie (przenosiłem go zzipowanego i rozpakowałem na nowym serwerze) Podejrzewam że muszę jeszcze gdzieś poprawić jakieś ścieżki. . Jeszcze raz podaje adresy stary mikruz.2ap.pl nowy msjsklep.cba.pl. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu z góry dziękuje


*

Offline cloudsky

  • Tubylec
  • ****
  • 124
  • 0
    • Ekskluzywna odziez i dodatki...
Odp: przeniesienie presta na inny serwer
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2010, 04:08:25 pm »
jak na mój gust to chyba masz problem z htaccess. generowałes nowy plik po przeniesieniu sklepu?

*

Offline mikruz

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
Odp: przeniesienie presta na inny serwer
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2010, 04:19:09 pm »
Rzeczywiście jak wyłaczyłem przyjazne linki to podstrony się ładują.    Jak wygenerować nowy htaccess bo już szukam dość długi czas. Dzięki za poprzednią podpowiedz.

*

Offline mikruz

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
Odp: przeniesienie presta na inny serwer
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2010, 04:44:24 pm »
acha uzupelniajac post poprzedni posiadam ver 1.1.8

*

Offline cloudsky

  • Tubylec
  • ****
  • 124
  • 0
    • Ekskluzywna odziez i dodatki...
Odp: przeniesienie presta na inny serwer
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2010, 07:24:34 pm »
jeśli mnie pamięć nie myli to chyba w narzędziach masz taka zakładkę "generatory" i tam sobie generujesz plik htaccess. tylko jesli nie masz w swoim roocie pustego pliku to musisz taki utworzyć i dopiero
wtedy generowac nowy.

*

Offline mikruz

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
Odp: przeniesienie presta na inny serwer
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2010, 08:55:35 pm »
niestety nie mam tam takiej zakladki - chyba że jest w póżniejszych wersjach...

*

Offline mikruz

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
Odp: przeniesienie presta na inny serwer
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2010, 05:36:06 pm »
Ok - doszedłem dlaczeg nie dziłaja mi linki trzeba było odremować linijkę w htaccess odnośnie katalogu : RewriteBase /  i dziła

*

Offline jariko

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: przeniesienie presta na inny serwer
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2011, 10:53:45 pm »
Witam czy istnieje jakiś poradnik dotyczący przeniesienia sklepu na inny serwer bo szukałem i nie mogę znaleźć, chodzi o przeniesienie w takiej postaci jak jest na starym serwerze tzn klienci, zamówienia, bazy itd.