wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Przyjazne URL a zmiana nazwy produktu

  • 5 Odpowiedzi
  • 2312 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lukejadi

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Przyjazne URL a zmiana nazwy produktu
« dnia: Lipiec 25, 2011, 03:52:43 pm »
Cześć. Właśnie kończę mój sklep. No i pod koniec prac napotkałem na denerwujący "błąd". Rozumiem, że po zmianie nazwy produktu przyjazny url zostaje stary, żeby roboty wyszukiwarek się nie pogubiły itp. Ale akurat mi to teraz nie jest na rękę.

Otóż dodawałem produkty do sklepu nie nazywając ich (spacja jako nazwa) - nazwy zostawiłem sobie na sam koniec. I teraz po zmianie nazw adresy zostałe stare, czyli np "33--.html"

Włączyłem i wyłączyłem przyjzane URL ale nic to nie dalo. Da sie to jakos "zresetowac"?

*

Offline jerri69

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 63
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • http://kumpoo.pl - BADMINTON profesjonalny
    • Profesjonalny japoński sprzęt do badmintona.
Odp: Przyjazne URL a zmiana nazwy produktu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2011, 09:54:13 pm »
w zakładce modules w optymalizacja SEO masz moduł google sitemap - wygeneruj nową mapę.

przy okazji warto zainstalować poprawioną wersję tego modułu ze sklepu presto-changeo.com - nowa wersja jest darmowa.

i pamiętaj że zmiany w indeksowaniu google trochę trwają, więc na efekty musisz poczekać.
http://kumpoo.pl  BADMINTON. Profesjonalna odzież, torby, buty i rakiety i akcesoria do sportów halowych (badminton, squash, tenis)!
----
http://kumpoo.eu  BADMINTON. Professional badminton rackets, shuttlecocks, bags and thermo-bags, sports shoes and badminton equipment.

*

Offline lukejadi

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Przyjazne URL a zmiana nazwy produktu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2011, 09:05:10 am »
Dzięki za odpowiedź, ale chyba nie o to mi chodziło. Wygenerowanie mapy, czyli pliku xml, nie zmieni nic w przyjaznych linkach do produktów.

*

Offline JarekK

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Odp: Przyjazne URL a zmiana nazwy produktu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2011, 09:19:32 am »
a próbowałeś wygenerować ponownie htaccess?

*

Offline M. Juch

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
    • Zagraj SAM
Odp: Przyjazne URL a zmiana nazwy produktu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2011, 10:33:01 am »
Nie pisałeś, o której wersji presty mówisz, ja mam wprawdzie 1.3 ale to nie powinno się zmienić.
W karcie produktu masz link:

"Kliknij, aby podnieść SEO produktu w wyszukiwarkach"

W 1.4 powinien też być, co najwyżej nieco tłumaczenie zmienione. Będzie poniżej  listy kategorii.

Rozwijasz to i wśród opcji jest  "Przyjazny URL:"  ... tutaj wprowadzasz nową nazwę.
Gry logiczne, łamigłówki dla dzieci czołowych światowych producentów - sklep Zagraj SAM

*

Offline lukejadi

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Przyjazne URL a zmiana nazwy produktu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2011, 10:49:56 am »
Ha, faktycznzie jest. Dzięki. Nigdy bym nie pomyslal ze ten napis się rozwija. Strasznie nieergonomicznie ktoś to zrobil :)