wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

wysyłanie maili

  • 2 Odpowiedzi
  • 2781 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jlenz

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
wysyłanie maili
« dnia: Luty 14, 2009, 10:31:22 pm »
Witam,
w którym miejscu znajdę instrukcje odpowiedzialne za wysyłanie maila "potwierdzenie zamówienia" (order_conf.html) oraz potwierdzającego wybór płatności np "Awaiting bank wire payment". Chodzi mi o to, aby przy składaniu przez klienta zamówienia po wybraniu kuriera i po wybraniu formy płatności, po kliknięciu w przycisk "potwierdzam zamówienie" wysłany został tylko jeden e-mail, ten z potwierdzeniem zamówienia.

*

Offline jlenz

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
Odp: wysyłanie maili
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2009, 08:57:24 am »
Witam,
w którym miejscu znajdę instrukcje odpowiedzialne za wysyłanie maila "potwierdzenie zamówienia" (order_conf.html) oraz potwierdzającego wybór płatności np "Awaiting bank wire payment". Chodzi mi o to, aby przy składaniu przez klienta zamówienia po wybraniu kuriera i po wybraniu formy płatności, po kliknięciu w przycisk "potwierdzam zamówienie" wysłany został tylko jeden e-mail, ten z potwierdzeniem zamówienia.

Sam sobie poradziłem. W pliku PaymentModule.php w linię 329 trzeba na:
 if (Validate::isEmail($customer->email))
oraz w panelu administracyjnym w zakładce order status dla "Awaiting bank wire payment" odhaczyć "Wyślij wiadomość klientowi, gdy zamówienie zmieni swój status".

Ale pojawił się inny problem. Jeśli zmieniam w panelu administracyjnym ręcznie status zamówienia na "Awaiting bank wire payment" to w e-mailu potwierdzającym zmianę statusu, który jest wysyłany do  klienta nie są wypełnione pola
{bankwire_owner}

{bankwire_details}

{bankwire_address}

pozostałe pola dotyczące zamówienia są wypełniane poprawnie.
Gdzie tkwi błąd?

*

Offline Rajek

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: wysyłanie maili
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2009, 04:03:45 pm »
Cytuj
Ale pojawił się inny problem. Jeśli zmieniam w panelu administracyjnym ręcznie status zamówienia na "Awaiting bank wire payment" to w e-mailu potwierdzającym zmianę statusu, który jest wysyłany do  klienta nie są wypełnione pola
{bankwire_owner}

{bankwire_details}

{bankwire_address}

Mam ten sam problem, prestashopPL ver89
gdzie szukac przyczyny?
w ustawieniach przelewu dane mam uzupelnione