wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Szukam rozwiązania - wiele domen, wiele języków, wiele walut – jeden PrestaShop

  • 3 Odpowiedzi
  • 5063 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sadolin

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Witam

Czy da się zrobić na bazie Presty sklep który obsługiwałby takie rozwiązanie:

Domena.pl – tylko język polski – tylko polskie opisy – Waluta tylko złotówki
Domena.co.uk – język EN i FR – opisy też w tych językach – Waluta tylko funty
Domena.it – Język IT, FR, EN, DE – opisy też w tych językach – Waluta euro i dolary

Czy można uzyskać takie rozwiązanie przy wykorzystaniu jednego silnika na jednaj maszynie itd.? Bez rozbijania tego na wiele sklepów i wiele baz?



*

Offline duch

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
Można, trzeba tylko nieco pogrzebać w peście. Chodzi o to aby w zależności od domeny pobierało odpowiednie dane języków i walut z bazy.

*

Offline asd200

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Można, trzeba tylko nieco pogrzebać w peście. Chodzi o to aby w zależności od domeny pobierało odpowiednie dane języków i walut z bazy.

a po co sie tak bawić?
Rozwiązanie (łatwe):
*Robisz domeny takie jak chcesz
*na swoim serwerze robisz kilka katalogow z presta (PrestaPL, PrestaEU etc)
*domeny przekierowujesz tak jak chcesz czyli np domene PL kierujesz na AdresIPSerwera/PrestaPL
*każdą preste odpowiednio konfigurujesz co do języków i walut
*wszystko podpinasz pod jedną bazę danych (i w tym momencie nie wiem czy to jaki jest wybrany jezyk zapisuje sie w bazie czy w plikach Presty. Jeżeli w bazie to ustawiasz np EN i podmieniasz tylko pliki Language, tzn chodzi mi o to ze jak chcesz mieć język polski to do katalogu z językami w PrestaPL do katalogu w którym powinien być język angielski czyli en ładujesz pliki z polskim językiem, do np duńskiego z duńskim itd (mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi jak nie to pm)

*

Offline sadolin

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Dzięki.

Zdecydowałem się jednak na 3 sklepy na 3 bazach.

Pozdrawiam