wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Email problem

  • 5 Odpowiedzi
  • 3267 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gaultier

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Email problem
« dnia: Październik 22, 2008, 05:59:33 pm »
Witam wszystkich,

Postawilem sklep presta www.kowal.waw.pl/pl/ na serwerze w www.netlook.pl niestety pomimo licznych prob nie udalo mi sie uruchomic  wbudowanego klienta pocztowego, probowalem zarowno przez phpmai, jak i przez smtp, niestety za kazdym razem proba przeslania wiadomosci przez opcje kontakt http://kowal.waw.pl/pl/contact-form.php konczy sie bledem. Nie dochodza zadne maile, przypomnienia hasla, powiadomienia o zlozonych zamowieniach. Bez tego niestety nie jestem w stanie ruszyc z miejsca. Jeszcze jedno, serwer pocztowy smpt jest na nazwa.pl ale to chyba nie powinno miec znaczenia poniewaz maile z outlooka wychodza bezproblemowo, problemem moze byc koniecznosc uwierzytelnienia przy wysylaniu poczty, nie wiem czy presta to uwzglednia.
Bede wdzieczny za wszelkie pomysly rozwiazania tego problemu,

Pozdrawiam
gaultier

Moja wersja presta to 1.0.0.8, czyli aktualna, PHP 5.2.6 http://kowal.waw.pl/phpinfo.php, zastanawiam sie czy MySQL moze miec wplyw bo jest w wersji    4.1.22-standard
 

*

Offline bartas

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 78
  • -1
Odp: Email problem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2008, 06:08:43 pm »
Na moje oko masz żle ustawione atrybuty katalogu mail. Przestaw na 777 rekursywnie (tzn. uwzględniając pliki i podkatalogi) i spróbuj ponownie. Daj znac jak poszło.
Pozdro
B.

*

Offline gaultier

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Email problem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2008, 06:27:07 pm »
Sprawdziłem te ustawienia zanim  napisalem na tym forum, niestety to nie to.
Czytalem rowniez forum to i macierzyste, niestety jedyne co znalazlem to to http://www.prestashop.com/forums/viewthread/3935/
Ale niesety to nic nie wnosi do mojego problemu.

*

Offline gaultier

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Email problem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2008, 07:29:50 pm »
Problem zostal rozwiazany, niestety nie wiem co bylo przyczyna. Zmienilem klienta na phpmail, wpisalem inny adres w polu contact, zakladka Back Office >> Preferences >> Contact, potem jeszcze raz wlasciwy i dziala poprzez phpmail, walcze dalej.
Pozdrawiam

*

Offline apteka

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Email problem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2009, 11:18:58 am »
Witam
gaultier, czy rozwiązałeś ten problem? Jesli tak to czekam na wskazówki.

Pozdrawiam

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: Email problem
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2009, 03:28:17 pm »
Witam
gaultier, czy rozwiązałeś ten problem? Jesli tak to czekam na wskazówki.

Pozdrawiam

SMTP
Proponuję używać metody wysyłania przez SMTP ! (wtedy trzeba podać normalne dane jak do programu pocztowego, czyli e-mail-login, hasło, adres serwera pocztowego SMTP).
Ta metoda wysyłania poczty jest bardziej pewna, gdyż systemy Antyspamowe uznają ją jako normalny list (tak jakbyśmy wysłali programem np. Outlook Express).
W przypadku normalnego funkcjonowania sklepu ma to wielkie znaczenie, gdyż możemy być wtedy pewni, że e-mail wysłany przez sklep dotrze do klienta/zamawiającego.



Phpmail
Natomiast metoda wysyłania przez phpmail powoli odchodzi w niepamięć - gdyż systemy Antyspamowe uznają taką pocztę jako SPAM i podszywanie się pod adres (gdyż bardzo często adres serwera pocztowego jest różny od IP serwera www - i przez to klasyfikują to jako spam).
Metoda wysyłania przez phpmail proponuję tylko używać w wersjach testowych sklepów (np. gdy coś testujemy).

Ogólnie odradzam na wersjach sklepów, na których prowadzony jest biznes!