wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Sklep int. a działalnosc gospodarcza.

  • 2 Odpowiedzi
  • 2103 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline explodebass

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Sklep int. a działalnosc gospodarcza.
« dnia: Luty 12, 2010, 12:37:05 pm »
Witam, Moje pytanie dotyczy bezpośrednio samego prowadzenia takiego sklepu w zasadzie mam juz prawie gotowy sklep internetowy na silniku Presta Shop. Z tego co wiem otwarcie takiego sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z założeniem własnej działalności gospodarczej, tak ?
W sklepach które znajdują się w tym temacie widzę że jedni mają firmy założone a inni nie, więc jak to faktycznie wygląda ? Będę bardzo wdzięczy za pomoc w odpowiedzi na te pytania.

A jeżeli trzeba założyć działalność gospodarczą to jak to wygląda finansowo? składki ZUS itp. (dodam że obecnie pracuje i mam podpisaną umowę o prace tymczasową do końca tego roku na 3/4 etatu, czy w tym przypadku przysługują mi zniżki ZUS ?) Pytam ponieważ liczę na udzielenie odpowiedzi od osób które były w podobnej sytuacji.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz w tym temacie lub też bezpośrednio na adres mailowy: sklep@zapachy-swiata.pl

*

Offline stoper

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 68
  • 0
Odp: Sklep int. a działalnosc gospodarcza.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2010, 02:42:35 pm »
Jak masz zamiar sprzedawać jakieś towary to wypadałoby mieć założoną działalność gospodarcza, załączać klientom dowody zakupu (paragon, f-vat), możesz oczywiście na czarno ale nie jest to dobry pomysł, skarbówki coraz chętniej zaglądają do sklepów internetowych. Klienci też zwracają uwagę czy w sklepie są dane firmy, która go prowadzi.
Co do zuzu nie wiem czy przy 3/4 etatu jest tak jak na pełnym, jak kiedyś tak funkcjonowałem i płaciłem około 220zł składek (pełna około 800), najlepiej poczytaj na stronie zusu.

*

Offline explodebass

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Sklep int. a działalnosc gospodarcza.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2010, 09:44:39 pm »
Dziękuje bardzo za informacje :)
Chyba faktycznie muszę mieć cały etat dlatego załatwię to sobie u siebie w pracy, zawsze to bardzo duża zniżka.

Proponuje w tym temacie aby każdy mógł wpisać coś od siebie właśnie co do spraw z punktem prawnym prowadzenia sklepu internetowego.

Pozdrawiam