wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

uprawnienia kont - użytkownik może zmieniać swoje uprawnienia?

  • 4 Odpowiedzi
  • 4443 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Gosia

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
uprawnienia kont - użytkownik może zmieniać swoje uprawnienia?
« dnia: Grudzień 15, 2010, 05:44:22 pm »
Chciałam mieć konto admina dla mnie i konto o trochę okrojonych mozliwościach (dla osoby która będzie zarządzać sklepem).
Problem polega na tym, że jeżeli daje tej osobie mozliwość tworzenia, edycji i usuwania kont (a musi je mieć) to automatycznie może zmienić swoje uprawnienia na większe, zmienić typ konta np na admina lub usunąć konto admina ... wydaje mi się troche to głupie ;/ Naprawdę nie ma innego rozwiązania?

Czy jest możliwość ukrycia jakoś konta admina? żeby osoba o mniejszych uprawnieniach go nie widziała?

Czy jest mozliwość ukrycia części modułów dla "zarządzającego" jednocześnie nie usuwając ich dla admina (bo jeszcze mogą się przydać) ?

*

Podemski

  • Gość
Odp: uprawnienia kont - użytkownik może zmieniać swoje uprawnienia?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2010, 10:23:34 pm »
Musisz dawać tej osobie wgląd do zakładki "Pracownicy"?

Dajesz w zakładce "Pracownicy" tylko możliwość "Widok" - i po sprawie.

Chyba, że nie wiesz że możesz dawać takie uprawnienia?

Wejdź w zakładkę "Pracownicy" -> "Profile". Utwórz profil "Pracownik". Potem przejdź do zakładki "Uprawnienia" z listy rozwijalnej wybierz "Pracownik" i możesz określić co może i w jakim stopniu użytkownik na tym profilu.

Przy zakładaniu konta pracownika nadajesz tylko jemu odpowiedni profil i po sprawie.

*

Offline Gosia

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: uprawnienia kont - użytkownik może zmieniać swoje uprawnienia?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2010, 05:03:23 pm »
Dziękuję za odpowiedź, ale wogóle nie rozwiązuje to problemu jak już pisałam osoba musi móc zarządzać pracownikami, a jak daje mu taką możliwosć to automatycznie może sobie pozmieniać uprawnienia i włączyć zakładki, które są ukryte oraz usunąć konto admina...


*

Offline anthecar

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • e-Sklep motoryzacyjny części zamienne
Odp: uprawnienia kont - użytkownik może zmieniać swoje uprawnienia?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2010, 02:13:05 pm »
1. logujesz się jako admin i klikasz:
2. menu główne -pracownicy
3. podmenu - profile
4. tworzysz nowy profil np. "kierownik_zmiany" i zapisz
5. podmenu - uprawnienia
6. w lewym górnym rogu wybierasz "kierownik_zmiany"
7. wołasz żeby ci zrobili kawę, bo masz przed sobą godzinę klikania, klikasz "ptaszki" wszędzie tam gdzie uważasz za stosowne
8. Ponownie wybierasz pracownicy (menu główne)
9. tworzysz konto nowego pracownika, z profilem "kierownik_zmiany" i statusem "bez możliwości logowania jako administrator

UWAGA! punktu 9 nie sprawdziłem do końca z braku czasu spróbuj oba warianty statusu i napisz jak ci się udało.
e-sklep auto moto www.anthecar.pl/SKLEP

*

Offline Gosia

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: uprawnienia kont - użytkownik może zmieniać swoje uprawnienia?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2011, 12:44:29 pm »
tak tylko status jest: " możliwosć logowania do PANELU administratora". Jak to wyłącze to wogóle niczym nie będę mogła zarządzać. To jest chyba opcja tylko do czasowego "zawieszenia" pracownika bez usuwania konta, bo innego wytłumaczenia nie widzę...

.. więc problem wciąż nie rozwiązany.