wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Ciężko zrobić szyfrowanie SSL dla Presty ?

  • 6 Odpowiedzi
  • 2497 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline scholl

  • Wdrożenia PrestaShop
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 511
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Ciężko zrobić szyfrowanie SSL dla Presty ?
« dnia: Sierpień 01, 2010, 09:01:37 am »
Witam, Chciałbym zrobić tak aby dane klientów oraz dane płatności były szyfrowane ? czy ciężko szyfrowania dostosować do Presty ?

*

Podemski

  • Gość
Odp: Ciężko zrobić szyfrowanie SSL dla Presty ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2010, 05:17:53 pm »
Wystarczy kupić certyfikat. Prestashop obsługuje SSL.

*

Offline scholl

  • Wdrożenia PrestaShop
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 511
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciężko zrobić szyfrowanie SSL dla Presty ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2010, 06:20:58 pm »
nie ma konieczności edycji kodu sklepu ? dane z platnosci itd. rowniez bedą szyfrowane ? dzięki za odpowiedź.

*

Podemski

  • Gość
Odp: Ciężko zrobić szyfrowanie SSL dla Presty ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2010, 06:22:15 pm »
Przecież większość serwisów posiadających płatności ma SSL. Zielona kłódeczka przy adresie głównie zwiększa zaufanie klienta do sklepu... tak to bezpiecznie można kupować i bez niej oferując płatności on-line.

*

Offline Trols Studio

  • Użytkownik
  • **
  • 41
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trol`s Studio Web Pages - komputery, serwis, strony www, urządzenia peryferyjne, podzespoły, oprogramowanie, materiały eksploatacyjne, internet radiowy
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Ciężko zrobić szyfrowanie SSL dla Presty ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2011, 11:43:41 am »
a ja zainstalowałem SSL w Apache włączyłem w prestashop SSL i sie wysypuje nie wchodzi https
przepuściłem nawet porty na Virtualserver 443 i dalej nic, może ktoś wie o co chodzi bo ja nie bardzo... na razie mam włączony token.

*

Offline Trols Studio

  • Użytkownik
  • **
  • 41
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trol`s Studio Web Pages - komputery, serwis, strony www, urządzenia peryferyjne, podzespoły, oprogramowanie, materiały eksploatacyjne, internet radiowy
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Ciężko zrobić szyfrowanie SSL dla Presty ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2011, 01:15:35 pm »
Zrobiłem działa okazało sie, że trzeba ścieżki do plików pozmieniać w pliku konfiguracyjnym SSL ;)

*

Offline Trols Studio

  • Użytkownik
  • **
  • 41
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trol`s Studio Web Pages - komputery, serwis, strony www, urządzenia peryferyjne, podzespoły, oprogramowanie, materiały eksploatacyjne, internet radiowy
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Ciężko zrobić szyfrowanie SSL dla Presty ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2011, 06:32:41 pm »
Witam, Chciałbym zrobić tak aby dane klientów oraz dane płatności były szyfrowane ? czy ciężko szyfrowania dostosować do Presty ?

Odnośnie szyfrowania SSL powiem tak... wyślij mi żądanie podpisania Twojego certyfikatu w pliku CSR mogę podpisać go cyfrowo, niestety będziesz musiał zrobić mały poradnik dla klientów, że Twój certyfikat jest wiarygodny. Ponieważ nie byłby on wystawiony przez jednostkę certyfikującą wymagana jest przy pierwszym logowaniu SSL jego instalacja w przeglądarce. Niestety Safari się wypina na inne certyfikaty i nie pozwala go zainstalować pozostaje jego potwierdzanie za każdym razem gdy chcesz nawiązać połączenie szyfrowane. Ale Apple zawsze był inny.
Pozdrawiam.