wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

zmiana tla miniatur w towarach

  • 4 Odpowiedzi
  • 4459 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fers

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
zmiana tla miniatur w towarach
« dnia: Styczeń 11, 2011, 02:45:36 pm »
Witam
Gdzie jest możliwość zmiany tła w miniaturkach generowanych z dodawanych zdjęć do towarów.

Jeśli mam sklep w ciemnych kolorach to po dodaniu fotografii w wygenerowanych miniaturkach tło jest białe. czy istnieje możliwość zmiany tego tła i gdzie:)

Pozdrawiam

*

Offline codadesign

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: zmiana tla miniatur w towarach
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2011, 10:42:10 pm »
Witam,
plik images.inc.php w katalogu głównym.
poszukaj kodu:

$white = imagecolorallocate($newImage, 255, 255, 255);
zamień wartości RGB 255,255,255 na pożądane.

Poszukaj jeszcze pozostałe wystąpienia 'imagecolorallocate' w pliku. Tam być może również zaistnieje konieczność podmiany kolorów. Po zmianach wygeneruj ponownie ikony.

--
Rafał

*

Offline emils

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 0
Odp: zmiana tla miniatur w towarach
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2011, 12:30:37 am »
Witam,
plik images.inc.php w katalogu głównym.
poszukaj kodu:

$white = imagecolorallocate($newImage, 255, 255, 255);
zamień wartości RGB 255,255,255 na pożądane.

Poszukaj jeszcze pozostałe wystąpienia 'imagecolorallocate' w pliku. Tam być może również zaistnieje konieczność podmiany kolorów. Po zmianach wygeneruj ponownie ikony.

--
Rafał

zmieniłem kod na 0 0 0 (kolor czarny), wygenerowałem miniaturki, ale dalej mam białe tło.

*

Offline codadesign

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: zmiana tla miniatur w towarach
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2011, 02:45:28 pm »
Cytuj
Witam,
plik images.inc.php w katalogu głównym.
poszukaj kodu:

Kod:

$white = imagecolorallocate($newImage, 255, 255, 255);


zamień wartości RGB 255,255,255 na pożądane.

Poszukaj jeszcze pozostałe wystąpienia 'imagecolorallocate' w pliku. Tam być może również zaistnieje konieczność podmiany kolorów. Po zmianach wygeneruj ponownie ikony.

--
Rafał

zmieniłem kod na 0 0 0 (kolor czarny), wygenerowałem miniaturki, ale dalej mam białe tło.

Witam,
zakładam sytuację, gdzie masz zdjęcia z czarnym tłem i chcesz aby miniaturki i pozostałe zdjęcia nie generowały się w białymi ramkami (tak jest domyślnie), ale czarne tło pozostało jednolite. Wówczas moja rada zadziała poprawnie. Na wszelki wypadek załączam zmodyfikowany plik z wersji 1.2.5 (należy usunąć txt z nazwy).

--
Rafał

*

Offline ostow

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: zmiana tla miniatur w towarach
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2011, 02:56:53 pm »
Witam,

wyżej wymieniona metoda jest skuteczna. Wystąpień 'imagecolorallocate' w pliku jest cztery, poniżej nr linii kodu:

linia 31, 154, 190, 217 (oryginalny plik).

Jeżeli masz dużo zdjęć to wygenerowanie nowych miniatur może się rozsypać, tak się stało u mnie (około 2000 plików graficznych - towary). Przeładowało mi stronę podczas generowania i dupa - wszędzie zrobiły się obrazy zastępcze. Rozwiązanie czasochłonne ale bezpieczne to: zmiana koloru w pliku images.inc.php i później ręczne kasowanie zdjęcia z karty produktu i import nowego w którym będzie już wybrany kolor tła.
Metoda zajmuje troszkę czasu ale jest pewna jak podatki...

pozdrawiam.