wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Można już gdzieś pobrac paczkę języka polskiego do 1.4?

  • 45 Odpowiedzi
  • 21391 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Podemski

  • Gość
Odp: Prestashop 1.4.0.17_PL dostępna
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2011, 12:56:43 pm »
Zacząć proponuje od 1.4.1 chociaż jestem pewien, że aby sklep działał idealnie będziesz musiała dbać o aktualizacje na bieżąco :)

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Prestashop 1.4.0.17_PL dostępna
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2011, 01:01:13 pm »
Na szczęście przeniosłam wszystko na serwery gdzie aktualizacje robi się automatycznie no i mam potężnego bzika na punkcie kopii. Zbyt wiele razy straciłam zbyt dużo danych :-)

*

Offline GELO1910

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 53
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Prestashop 1.4.0.17_PL dostępna
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2011, 09:49:39 pm »
autorze watku odezwij sie czekam na odp

*

Offline dolec

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
Odp: Prestashop 1.4.0.17_PL dostępna
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 30, 2011, 12:49:47 pm »
Ja juz mam zainstalowaną wersje 1.4017 i chciałbym przegrać tylko pliki jezykowe czy wasza wersja zawiera tłumaczenie panelu admina? Bo przegralem wydaje mi sie wszystkie pliki i nadal mam czesc admina po angielsku..

*

Offline a_smith

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
OSTRZEGAM przed "polska" Prestashop 1.4 od Firmatec...!!!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 31, 2011, 10:04:01 pm »
A to bylo tak ze znajomy ja podinstalowal i od razu mial problemy.
Użytkownik marius331 udostepnil na forum pelna polska Prrestashop 1.4.0.17 z jakimis dodatkowymi integracjami od firmatec.pl i polskim instalatorem.

Ostrzegam przed ta wersja!!! Nie jest ani w pelni polska ani to nie jest 1.4.0.17. Tlumaczenie jest wiecej niz niepelne (chyba tylko zaimportowane stary lang z 1.3) wiec pelne bledow a w dodatku pozostaje do przetlumaczenia kilka tysiaczkow fraz jezykowych.

Ale to nie jest najgorsze. Znalazlem kilka roznic w panelu admina w stosunku do wersji oficjalnej (brak jednej zakladki menu, brak kilku opcji w miejscu gdzie powinny one byc).

Zrobilem diff calego skryptu i porownalem zawartosc wszystkich plikow w stosunku do stabilnego oficjala. MA-SA-KRA.

Wyglada na to ze ktos to przygotowywal z wersji pre-stable udostepnianych przed oficjalna premiera.
Wiele plikow nie ma doslownie CALYCH blokow kodu znajdujacego sie w oficjalnej 1.4.0.17-en!

Wiele plikow ma kod ktory w stabilnej wersji nie istnieje.

Wiele plikow istniejacych w  katalogach tej wersji od firmatec nie istnieje w oficjalu.

Wiele plikow ma w naglowkach informacje o licencji Open Software License (OSL 3.0) datowanych 2007-2010 podczas gdy obecnie prestashop zmienila licencje i wszystkie pliki z oficjalnego wydania 1.4.0.17 maja licencje Academic Free License (AFL 3.0) i sa datowane 2007-2011.

W katalogu modulow sa moduly ktore pod 1.4 NIE chodza i nie istnieja w oficjalnym wydaniu (jak na przyklad platnosci.24.....).

Wyglada na to ze to stara prestashop 1.3 uaktualniona do 1.4 ze spolszczonym instalatorem.

Najwieksze roznice w kodzie wystepuja w plikach odpowiedzialnych za komunikacje z baza danych zarowno w katalogu instalacji jak i admina.

OSTRZEGAM przed instalacja tej wersji od firmatec! ani nie jest w pelni spolszczona a co gorsze to jeden wielki balagan i kod odbiega w znaczacym stopniu od oficjalnego wydania (pomijam oczywiscie roznice zwiazane ze spolszczeniem instalatora i dodatkami autorskimi).

Po za tym do tej wersji dodane sa w kodzie linki reklamowe odsylajace do stron zewnetrznych (o czym szanowny kolega marius331 udostepniajacy ta swietna wersje "zapomnial" poinformowac)....

I nie kazcie mi udowadniac powyzszego bo plikow odbiegajacych kodem od wydania oficjalnego (i pochodzacych z PS1.3) jest (po zrobieniu pelnego diffa w obie strony) 703 sztuki!

A pozniej idzie w swiat plotka jaka ta presta jest niestabilana albo ze Op**cart lub M***nto znacznie lepsze...  ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2011, 10:33:35 pm wysłana przez a_smith »

*

Offline a_smith

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
przestrzagam przed Prestashop 1.4.0.17 od firmatec
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 31, 2011, 10:28:42 pm »
uwaga: ostrzegam nieswiadomych przed wesja 1.4 od firmatec udostepniona w pierwszym poscie.

po pierwsze jest spolszczona tylko w 25% i to z bledami. po drugie ma linki reklamowe w kodzie, po trzecie to nie jest 1.4 tylko (prawdopodobnie) 1.3 zaktualizowane do 1.4. generalnie pod wzgledem kodu znaczaco odbiega od wydania oficjalnego, jest niestabilna i ktos kto to zrobil stworzyl jeden wielki balagan (czesc plikow z 1.4-stable, czesc plikow z 1.4-prerelase/SVN, czesc plikow z 1.3.x).

cale uzasadnienie tutaj:
http://prestashopforum.pl/index.php?topic=5124.0

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: OSTRZEGAM przed "polska" Prestashop 1.4 od Firmatec...!!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 01, 2011, 08:51:04 am »
To przecież było oczywiste, dzień czy dwa po ukazaniu się 1.4 nagle super polska wersja... ha ha ha. Wszyscy którzy cokolwiek mogą na temat Presty powiedzieć odradzali instalacji, aktualizacji. A teraz ludzie piszą o dziwnych błędach.

Już pomijając to... ale praktyki tego typu, że umieszczamy pliki na swoim serwerze, firmujemy nie swój produkt własną nazwą. Nie tędy droga. Jest na forum kilka osób które usilnie próbują ściągnąć do siebie użytkowników na siłę tekstami typu... kontakt poprzez stronę xxx, plik do ściągnięcia ze strony xxx. Jak coś mam to daję, wrzucam, wklejam link bezpośredni i po sprawie. Dla mnie takie praktyki są nie zrozumiałe. Gdzie jest ten OPEN w tym całym interesie. Branie siana za 2 linijki kodu, których napisanie dla znawcy tematu zajmuje 2 minutki. Cała nasza narodowa mentalność. Wystarczy zajrzeć na forum na prestashop.com jak tam to wygląda.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline wujek_bogdan

  • Moje portfolio
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 68
  • 0
    • Moje portfolio:
Odp: OSTRZEGAM przed "polska" Prestashop 1.4 od Firmatec...!!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 01, 2011, 10:18:02 am »
Warto też dodać, że łamanie licencji np. przez usuwanie informacji o niej to po prostu przestępstwo. Niestety w świecie OpenSource, jeśli kodem nie opiekuje się większa korporacja, to konsekwencje wyciągane są bardzo rzadko.
Moje portfolio: design.serwisamano.pl

*

Offline strefapc

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
    • StrefaPC
Odp: OSTRZEGAM przed "polska" Prestashop 1.4 od Firmatec...!!!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 02, 2011, 08:22:51 am »
Zauważyłem, że w wersji ściągniętej ze strony prestashop.com wiele plików ma w nagłówkach informacje o licencji Open Software License (OSL 3.0) datowanych 2007-2010

*

Offline a_smith

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: OSTRZEGAM przed "polska" Prestashop 1.4 od Firmatec...!!!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 03, 2011, 12:52:29 pm »
Zauważyłem, że w wersji ściągniętej ze strony prestashop.com wiele plików ma w nagłówkach informacje o licencji Open Software License (OSL 3.0) datowanych 2007-2010

ja tez to zauwazylem :]
gdzis tak po srodku mojego pierwszego postu :]

*

Offline Varel

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: OSTRZEGAM przed "polska" Prestashop 1.4 od Firmatec...!!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 03, 2011, 06:30:51 pm »
Sprawdzilem wersje od Firmatec z wersja sciagnieta z prestashop.com programem WinMerge.
I sa trzy mozliwosci:
1. Cos zle sprawdzilem ale nie wydaje mi sie.
2. Pierwszy post to stek bzdur bo sprawdzilem wszystkie pliki poniewaz sam korzystam z wersji od Firmatec i troche mnie to zmartwilo bo wlozylem juz duzo pracy w sklep.
3. Firmatec poprawila juz swoja polska wersje na stronie po ukazaniu sie tego tematu.

Jedyne roznice w plikach sa jezykowe ale to chyba oczywiste.

ps. Jak ktos nie wierzy to moze sobie sam sprawdzic. W programie WinMerge wybiera sie tylko dwa foldery do porownania i pokazuje wszystkie roznice. Bardzo prosto ;]

Pozdrawiam.

*

Offline Noob

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: OSTRZEGAM przed "polska" Prestashop 1.4 od Firmatec...!!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 03, 2011, 07:05:24 pm »
hehe pan marius331 pod innym nickiem zachwalający swoje dzieło :)
Panie marius331u dobrze ze pan poprawił bo wersja która pan wypuścił to jakaś masakra.
Pozdrawiam.

*

Offline a_smith

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: OSTRZEGAM przed "polska" Prestashop 1.4 od Firmatec...!!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 03, 2011, 08:21:11 pm »
Varel:

przychodzisz na forum, zakladasz konto i kilka minut pozniej krzyczysz ze to co ktos napisal to jakas bzdura. wiesz co, to smierdzi na dzien dobry.

na forum wieku nie widac wiec powiem ze jestem pewnie jednym ze starszych userow na tym (i na kilku  innych) forach. jestem programista php, ajax i perl od ....mniej wiecej 21 lat. zaczynalem jak jedyne co sie na stronie www ruszalo to byl kursor mojej myszki  :D.
obecnie masteruje dla jednego z polskich bankow.

uwierz mi na slowo.... potrafie zrobic diff dwoch roznych katalogow... (z dwoma roznymi wersjami tego samego skryptu w srodku).

na tym jak i na drugim duzym forum presty sporo osob ma roznego rodzaju 'fikolki' z tym czyms od firmatek (znaczy od Ciebie...  ;D).

jak juz ktos tu powiedzial wydanie polskiej wersji juz nastepnego dnia po premierze gdzie do tlumaczenia jest jakies 9tys fraz?.... jasne a swistak siedzi i zawija...

najbardziej rozsmieszyl mnie Twoj punkt nr 3. firmatec zmienil swoja wersje po pokazaniu sie tego tematu? hmmmm ciekawe czemu... i ciekawe skad Ty o tym wiesz skoro na forum takowej informacji nie ma.

ach, dodam ze roznice w stosunku do en stable zauwazylem nie tylko ja i nie tylko na tym forum... widac coz, ludzie same steki bzdur na forach wypisuja.

i jak napisalem w moim pierwszym poscie.... nie zamierzam nic nikomu udowadniac.
w swoim zyciu nakarmilem juz wystarczajaca ilosc internetowych troli (jesli wiesz o czym mowie)

znacznie lepiej byloby Varel (vel marius331) gdybys napisal ze dales ciala ale juz (tak jak potrafiles...) naprawiles swoj blad a tak pogrozasz sie jeszcze bardziej bo idiotow tu nie ma

bez odbioru

*

Offline Varel

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: OSTRZEGAM przed "polska" Prestashop 1.4 od Firmatec...!!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 03, 2011, 10:20:24 pm »
Wyluzuj ;] Troche czytania ze zrozumieniem ;) Sprawdzilem programem WinMerge te dwie wersje i dla mnie wyszlo ok wiec podalem 3 mozliwosci. A jak na uzytkownika ktory jest od poczatku tego forum to 7 postow to niewiele ;]

Sam robie sklep na prescie i jestem nowicjuszem w tym wiec wolalem sie upewnic ze wszystko jest w porzadku. Bylbym wdzieczny jak bys sprawdzil jeszcze raz z obecna wersja widniejaca na stronie bo zalezy mi na polskiej wersji i taka sprawdzona wersje wrzucil na forum(najlepiej wyczyszczona ze wszystkich modyfikacji firmatec).

ps. z firmatec nie mam nic wspolnego ;]

Dziekuje i pozdrawiam.

*

Offline a_smith

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: OSTRZEGAM przed "polska" Prestashop 1.4 od Firmatec...!!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 03, 2011, 11:37:31 pm »
Troche czytania ze zrozumieniem

no wlasnie... bo ja nigdzie nie napisalem ze jestem od poczatku tego forum.... wiec 'zrozumienie' to tutaj slowo-klucz  :D

ps
a jak ci zalezy na polskiej wersji to omijaj domorosle kompilacje i czytaj post nr #70 tutaj
http://prestashopforum.pl/index.php?topic=2429.msg15383#msg15383

(pomijam ze to od firmatec nie jest polskie bo jest tylko przetlumaczone w 30% haha)