wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana pozycji modułów

  • 7 Odpowiedzi
  • 3869 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline igiel

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Zmiana pozycji modułów
« dnia: Kwiecień 09, 2011, 10:26:35 am »
Witam, mam problem ze zmianą pozycji modułów. Mianowicie chciałbym aby mój sklep przybrał kształt czegoś takiego:
http://cms.template-help.com/prestashop_32643/

Czyli żeby jakaś reklama produktu,newsy sklepowe były po lewej stronie, a moduły koszyka i reszty po prawej albo pod spodem.
Myślałem, że da radę to zrobić poprzez moduły->pozycja ale jak klikam na moduł to nie mogę wybrać czy ma być w lewej czy prawej kolumnie...Po prostu ta opcja jest u mnie nie aktywna

2 Rzecz też dotycząca tego template , mianowicie jak zrobić "boxy" takie jakie są po prawej stronie tego szablonu ?(czyli jakieś własne tło+napis "shop now/kup teraz") tak jak w tym szablonie są te 3 ryby(storm,rapla,lucky craft ? )

Pozdrawiam

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zmiana pozycji modułów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2011, 11:02:50 am »
W modułach jest jeszcze opcja Przemieszczanie modułów, tak dokonasz zmian.

O których boxach mówisz ?
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline igiel

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Zmiana pozycji modułów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2011, 11:23:31 am »
Hej, dzięki za odpowiedź-faktycznie jest taka opcja. Tylko teraz chciałbym żeby moduł "Strona startowa - Edytor tekstowy" był po lewej stronie, jak go przez podaną przez ciebię opcję dodam do "left column block" to on całkowicie znika.
Próbowałem też wszystkie moduły z lewej kolumny przenieść na prawo-efekt jest prawie ok,tylko niestety cała strona wtedy jest przesunięta na lewo, da się wszystko to jakoś wyśrodkować ?

I chodzi mi o boxy które zaznaczyłem na czerwono:
http://img576.imageshack.us/i/77530827.jpg/

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zmiana pozycji modułów
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2011, 01:12:43 pm »
uhh rzeczywiście są am boxy, u mnie w ff nic nie było, białe pole... można to rozwiązać pisząc własny moduł ;]

Jak przeniesiesz te moduły to najlepiej poszerzyć środkową kolumnę o  szerokość prawej kolumny i dostosować całość modułów do tej szerokości.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline igiel

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Zmiana pozycji modułów
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2011, 01:41:06 pm »
uhh rzeczywiście są am boxy, u mnie w ff nic nie było, białe pole... można to rozwiązać pisząc własny moduł ;]

Jak przeniesiesz te moduły to najlepiej poszerzyć środkową kolumnę o  szerokość prawej kolumny i dostosować całość modułów do tej szerokości.

1.Hmm , no faktycznie jak by napisać moduł który nic nie robi i ma tylko tło i hiperłącze to fakt, spróbuję.

2.Mniemam, że to w css gdzieś będzie ? szerokość danych kolumn ?

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zmiana pozycji modułów
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2011, 02:25:49 pm »
Całość sklepu ma 980px szerokości, lewa i prawa kolumna po 191+marginesy. Dodaj odejmij i już.

Wszystko jest w global.css od linii ok 195 -> znaczniki #left_column, #right_column i #center_column.

Pozdrawiam ;]
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline igiel

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Zmiana pozycji modułów
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2011, 05:09:16 pm »
Ok,dzięki to mi się udało zrobić dokładnie tak jak chciałem,
Mam tylko jeszcze problem z tym pustym modułem, ściągnąłem moduł free block -myślałem że dokładnie tego szukam, więc ogólnie tak tylko problem jeszcze jest taki, że moduł ten zawiera nagłówek i tło innych modułów(czyli block.bg i block.header.gif) da się jakoś zrobić żeby tylko ten konkretny moduł nie zawierał nagłówka i miał przeźroczyste tło ? poszperałem w kodzie ale jakoś nie mogę znaleźć nic takiego.
Pozdrawiam

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Zmiana pozycji modułów
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2011, 05:36:42 pm »
Dobrze że to znalazłeś bo dokładnie tego Ci trza. Oczywiście można wszystko zrobić za pomocą stylów CSS i pogrzebania trochę w tpl pliku.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]