wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL

  • 507 Odpowiedzi
  • 178196 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 12, 2011, 11:37:28 pm »
Elber: To chyba logiczne, że każdy będzie pisał co zaczyna tłumaczyć, żeby nie było takich sytuacji

Wierzysz w to? Uwierz mi wiem coś o tym jaki bajzel by się zrobił. Dwóch napisze a trzeci po prostu zapomni.

*

Offline tomg

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 85
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 13, 2011, 09:05:17 am »
Mam prośbę aby przy poprawkach bazować na wersji z SVN (chodzi też np o formatowanie kodu).

I przesyłać tylko te w których się coś zmieniło.
Bo obecnie w SVN są już przetłumaczone pliki (np. cheque.html czy test.html) a nagranie Twoich by to podmieniło z powrotem i byłyby bez tłumaczenia.


Masz rację cheque nie tłumaczyłem jako zbędne (przynajmniej dla mnie). Bazowałem na plikach oryginalnych z oczywistego powodu. Ponieważ pojawiły się dodatkowe elementy do przetłumaczenia w stosunku do 1.3 PL na której bazowałem. A jak widzę w svn to też te fragmenty nie zostały ujęte (właśnie te dotyczące kupujących bez rejestracji).

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 13, 2011, 10:22:22 am »
W SVN do pobrania następne, aktualne wersje.

A w zipie "zrzut" z SVN - wersja 21:
http://prestashopforum.pl/index.php?topic=5275.msg15837#msg15837

Kolega zapomniał dodać, że wymagana nowa instalacja. Zmiany w bazie danych.

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 13, 2011, 10:24:59 am »
Elber sporo twoich zgłoszeń w najnowszej wersji jest poprawionych.

*

Offline driv3r

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Z.L. WEB
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 13, 2011, 11:20:19 am »
Witam!

Patrze prace idą pełną parą, chętnie również pomogę. Na starcie jednak bym chciał zaproponować coś co mogło by pomóc usprawnić pracę. Otóż http://www.clockingit.com/ jest systemem do zarządzania projektami właśnie. Można postawić własny system bądź za darmo zarejestrować się i korzystać na ich gotowym. To co mogło by efektywnie pomóc to system ticket'ów. Czyli jest gdzieś problem -> nowy ticket. Ktoś się zabiera za problem -> przypisuje go do siebie. Poprawia -> zaznacza ticket jako poprawiony.

Szczerze polecam. Poza tym miałbym jeszcze parę propozycji. Ale to może później w zależności od tego jak to się przyjmie :)

Tym czasem czas sprawdzić to co wisi na svn'ie

pzdr


*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 13, 2011, 12:12:28 pm »
Patrze prace idą pełną parą, chętnie również pomogę. Na starcie jednak bym chciał zaproponować coś co mogło by pomóc usprawnić pracę. Otóż http://www.clockingit.com/ jest systemem do zarządzania projektami właśnie. Można postawić własny system bądź za darmo zarejestrować się i korzystać na ich gotowym. To co mogło by efektywnie pomóc to system ticket'ów. Czyli jest gdzieś problem -> nowy ticket. Ktoś się zabiera za problem -> przypisuje go do siebie. Poprawia -> zaznacza ticket jako poprawiony.

Szczerze polecam. Poza tym miałbym jeszcze parę propozycji. Ale to może później w zależności od tego jak to się przyjmie :)


Wrzucaj propozycje bezpośrednio w ten wątek - prościej

A im prościej tym lepiej :)


PS
Oczywiście nie mówię, że systemy do zarządzania projektami czy ticketami są złe.
Można by postawić nawet OpenAtrium tylko cały "sęk w tym", że zobacz - nawet w tym wątku mały odzew - a więc widać, że pewnie chętnych na "gotowca" jest wiele a mniej tych co by chcieli się w ogóle włączyć ...

Nowy system - to nowe nawyki, uczenie ludzi jak z tego mają korzystać - a tu proste forum, gdzie możemy zgłaszać wszelkie uwagi ...

Zresztą tickety też są przy SVN-nie z którego korzystamy, ale kto będzie tego używał?
https://www.assembla.com/spaces/PrestashopPL14/tickets


Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze.
— Albert Einstein

*

Offline driv3r

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Z.L. WEB
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 13, 2011, 01:07:40 pm »
Spoko, tak tylko rzuciłem propozycję jako że się sprawdza w codziennej pracy ;-)

Tak czy inaczej zapoznam się zapewne dzisiaj z wersją z svn'a.

Pozdrawiam

*

Offline Elber

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 13, 2011, 05:10:14 pm »
Elber sporo twoich zgłoszeń w najnowszej wersji jest poprawionych.

Ok :) Super:) Ściągam właśnie Revision 24 z SVN :) Także za chwile będą kolejne screeny :D
Wkurza mnie tylko chciwość osób które już dokonały spolszczenia skryptu i biorą za to pieniądze ... Takie rzeczy powinny być darmowe, co innego jakieś indywidualne modyfikacje ... ale nie polski język ...

*

Offline Rosomak

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 13, 2011, 05:17:12 pm »
Nie zgłaszałem się bo myślałem że więcej jest chętnych niż pracy.
Ale jeżeli potrzeba rąk ew głów to się piszę.

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 13, 2011, 05:37:13 pm »
Rosomak jeżeli jesteś w stanie tłumaczyć to tłumacz jeżeli nie to wyłapuj błędy. A może zaproponuj co jesteś w stanie robić? Nie chce Ci nic narzucać.

*

Offline driv3r

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Z.L. WEB
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 13, 2011, 06:22:45 pm »
Nie sądzicie że na starcie przydało by się mieć polską wersję umowy licencyjnej ? :)

Zaraz jak coś znajdę to pewnie od razu podrzucę

*

Offline GELO1910

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 53
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 13, 2011, 09:53:53 pm »
może ktoś postawi na serwie ta PS i będzie robił aktualizacje co nowy SVN dojdzie w sensie np o 20 czy jakoś tak bo nie ma sensu żebym teraz instalował chociaż nie mam na czym a jestem chętny do pomocy   

*

Offline Elber

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 13, 2011, 10:18:39 pm »
Hmmm, myślę że ta praca jest trochę źle zorganizowana :) Gdyż ściągnąłem sobie na ową godzinę około 16 najnowszą wersję z SVN potłumaczyłem kilka fraz, potem musiałem odejść od komputera, przychodzę teraz i jest juz nowsza wersja 27 :) Czyli teraz musiałbym znowu ściągnąć najnowszą wersję i tłumaczyć te frazy od nowa :( ... Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać ?? Moim zdaniem o wiele lepiej byłoby postawić jedną prestę, dostęp dać tylko osobą którzy chcą tłumaczyć i mają na to czas, każdemu przydzielić jakiś fragment do tłumaczenia i było by ok.

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 13, 2011, 10:32:29 pm »
ELBER: Nie musisz tłumaczyć  na nowo. Sprawdź sobie w svn w log co było modyfikowane jeżeli modyfikowane pliki inne niż ty modyfikowałeś to nie ma problemu po prostu wysyłasz. Problem się robi jak trafisz akurat na plik który ktoś już robi. Ale moża wtedy wykorzystać do tego też diff w celu wyłapania różnic. I poinformować osobę modyfikującą (w svn widać kto modyfikował). Nie jest to rewelacyjne rozwiązanie ale jakieś jest. Najlepiej do tego typu rzeczy by się nadawał mantis.

GELO1910: nie musisz za każdym razem instalować na nowo. Wystarczy nakryć pliki jak trzeba instalować bo zmiany były takie, że nie obejdzie się bez instalacji informujemy. Inna kwestią jest to, ze nie masz na czym instalowac ale mozesz na lokalu sobie postawic.


*

Offline Elber

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
Odp: Projekt: Pełna wersja polska 1.4.x - PrestaShopPL
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 13, 2011, 11:37:36 pm »
Cytat z : http://prestadesign.pl/post7841.html#p7841

Cytuj
No wlasnie my tez tak sobie pomyslelismy: ze sie dolaczymy do linkowanego powyzej projektu. I oto co z tego wyszlo:

Jako komercyjny projekt oparty na PS mamy od chwili pojawienia sie PS1.4 pelna polska wersje. Po malej dyskusji z kolegami postanowilismy wspomoc wspomniana akcje. Zeby przyspieszyc pojawienie sie oficjalnej wersji pl chcielismy udostepnić nasza prace spolecznosci. Po prostu nie ma sensu robienia czegos 2 razy. Napisalem na presta****.pl ze mamy pelne tlumaczenie 1.4, polski instalator, lokalizacje etc etc.. Jasno zaznaczylem ze chcemy wspomoc nasza wiedza i udostepnic przygotowana przez nas wersje jako baze do dalszych prac nad oficjalnym polskim wydaniem. Napisalem ze nie chcemy nic w zamian, ze brak jest reklam czy dodatkowych linkow, ze kod zgodny 100% z 1.4.0.17.en z 16 marca i dodalem kilka uwag i sugestii co do zorganizowania calego projektu. Szczegolnie jesli chodzi o kontrole nad wysylaniem zmian do ich SVN (teraz kazdy moze wyslac wszystko kiedy tylko dusza zapragnie).

W zamian szanowny Pan Admin (vel chinskimandaryn) obrzucil mnie blotem, ze PS to opensource i on z komercji korzystal nie bedzie i ze nie toleruje reklamy na forum itd itp. No to ja tlumacze ponownie ze mamy pelne spolszczenie 1.4 w wersji oryginalnej, chcemy je udostepnic na oficjalnym forum wsparcia zeby przyspieszyc prace, nie ma w tym drugiego dna, ukrytej reklamy etc... Po prostu postanowilem sie podlaczyc do projektu i pomoc udostepniajac to co juz zrobilismy, swoj czas i troche wiedzy.

Zaznaczylem ze to co mamy komercyjne zostaje komercyjne i tego nie publikujemy. Coz... waski swiatopoglad szanownego Pana Admina chinskimandaryn zaskutkowal calkowitym usunieciem mojego konta z presta****.pl, wszystkich moich postow ze wspomnianego i innych watkow, watkow osob z ktorymi dyskutowalem i nawet nazwe mojego konta (autora) z naglowkow cytatow moich postow.... Brawo i gratuluje profesjonalizmu.

W dzisiejszych czasach to normalne ze komercyjne projekty bezinteresownie wspieraja open source. Jasne jest ze jezeli zyjemy z PS to zalezy nam na jej popularyzacji i poszerzaniu rynku z ktorego zyjemy. Szanowny Pan Admin presta****.pl chinskimandaryn nie mogl zrozumiec jak to mozliwe zeby osoba zaangazowana w komercyjny projekt oferowala bezinteresownie cos za darmo w ramach rozwoju i wsparcia spolecznosci.... Usuwajac nasze konto i wszystkie wpisy szanowny Pan Admin presta****.pl nie wzniosl sie 'miedzy podzialy' a raczej z hukiem spadl na *ysk zaliczajac po drodze kraweznik. Wiwat profesjonalizm. Wiwat trole ze slowem 'admin' w stopce....

Wszyscy chetni ktorzy chca pelne* tlumaczenie do 1.4.0.17 wystarczy mail do mnie i udostepnie.

*pozostaje nieprzetlumaczone kilkanascie modulow od strony admina


Nie lepiej połączyć siły ? Pytam czysto teoretycznie ;)