wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Obsługa zakupów grupowych i Prestashop

  • 0 Odpowiedzi
  • 2208 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline olek

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Obsługa zakupów grupowych i Prestashop
« dnia: Kwiecień 14, 2011, 11:33:45 am »
Cześć!

Jestem świeżakiem w kwestii Prestashop i dopiero szukam rozwiązań. Zastanawiałem się jak w najlepszy sposób obsłużyć klientów pochodzących z zakupów grupowych. Macie może pomysł?

Obmyśliłem to sobie tak:

Załóżmy, że mam w sklepie wszystkie produkty w cenie 59 PLN + 6 PLN kosztów wysyłki. W zakupach grupowych dostępny jest kupon za 65 PLN w cenie 32,50 PLN.

1. Na zakupach grupowych oferuję kupon na zakupy, który pokrywa koszt jednego produktu + koszty wysyłki, czyli kupon na 65 PLN za 32,50 PLN.
2. Klient kupuje kupon i dostaje kod. Aby skorzystać z mojego sklepu musi założyć konto i np. w polu rejestracji "Dodatkowe informacje" lub "Jeśli chcesz zostawić nam swój komentarz na temat zamówienia, wpisz go poniżej" wpisać np. groupon. Wtedy mam odsianego użytkownika pochodzącego z zakupów grupowych. Tylko co dalej? To mnie zastanawia ...

Są dwie opcje, klient robi zakupy za kwotę 65 PLN lub klient robi zakupy za wyższą kwotę. Jeżeli robi na taką samą kwotę, to jak powinienem skorygować zamówienie? Chyba nie ma możliwości edycji zamówienia?

Gdy robi na wyższą kwotę, musi dopłacić. Tylko, że jak zapłaci od razu przelewy24.pl to co wtedy? Zapłaci większą kwotę niż należną i potrzebny będzie zwrot.

Może dobrym rozwiązaniem, będzie rejestracja, a zakup dopiero po zatwierdzeniu procesu rejestracji. Czyli będę miał czas na zmianę klienta z normalnego na zakupo-grupowego.

Czy posiadacie doświadczenie w sprawie obsługi zakupów grupowych na presta? Dzięki za pomoc!

Używam Prestashop 1.3.1.1 PL.

Pozdrawiam, Olek