wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Dostępność w magazynie zmiana sztuk na metry w jednej kategorii.

  • 1 Odpowiedzi
  • 3168 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline soonic

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Dostępność w magazynie zmiana sztuk na metry w jednej kategorii.
« dnia: Kwiecień 19, 2011, 03:46:51 pm »
Witam
Napotkałem kolejny problem i pewnie bez ingerencji w PHP się nie obejdzie. Pisze bo może ktoś go kiedys z Was rozwiązał.
Chciałbym aby w jednej kategorii głównej zamiast np "20 sztuk dostepnych" było "20 metrów dostępnych"). Wiem gdzie to się zmienia ale dla wszystkich kategorii. A ja potrzebuje tylko do jednej. Jest to możliwe w Preście, gdyż widziałem to w jednym sklepie. Mniemam, że trzeba zastosować jakiegoś "if"a w PHP, tyle że jak określić w "if"ie daną kategorię? Chyba, że jest jeszcze inne wyjście.

Pozdrawiam
soonic

*

Offline soonic

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Dostępność w magazynie zmiana sztuk na metry w jednej kategorii.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2011, 03:47:30 pm »
Znalazłem tymczasowe rozwiązanie. W moim przypadku mam ten plus, że magazynowa ilość jednego produkty liczonego na sztuki to max 100szt. Jeśli chodzi o produkty liczone w metrach to minimalna ilość metrów takiego produktu to minimum 500 metrów.
Edytowałem więc plik product.tpl i wprowadziłem następującą zmianę:

<p id="pQuantityAvailable"{if $display_qties != 1 || $product->quantity == 0} style="display:none;"{/if}>
<span id="quantityAvailable">{$product->quantity|intval}</span>
<span{if $product->quantity < 200} style="display:none;"{/if} id="quantityAvailableTxt">{l s='mb na magazynie'}</span>
<span{if $product->quantity > 1} style="display:none;"{/if} id="quantityAvailableTxt">{l s='item in stock'}</span>
<span{if $product->quantity > 199} style="display:none;"{/if} id="quantityAvailableTxtMultiple">{l s='items in stock'}</span>
</p>

Dla niewtajemniczonych tłumacze działanie kodu.
Jeśli ilośc danego produktu jest niższa niż 199 to wyświetla "item in stock", które jest następnie tłumaczone na polski.
Jeśli ilość produktów jest większa niż 200 to pojawia się "mb na magazynie"
Rozwiązanie tymczasowe, tym bardziej dla osób które mają sztuki, metry, kilogramy lub inne jednostki miar. Czekam więc na rozwiązanie, które będzie dopasowane do kategorii, a nie ilości.

Pozdrawiam
soonic