wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Import plików CSV

  • 3 Odpowiedzi
  • 3680 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bart119

  • Tubylec
  • ****
  • 112
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Libra - dystrybucja, hurtownia zabawek
Import plików CSV
« dnia: Sierpień 01, 2008, 11:54:59 am »
Mam problem z importem plików CSV, po pierwsze jeśli nazwa posiada polskie znaki to nie chce mi zaimportować, po drugie jak już zaimportuje mi plik i presta zgłasza że plik został zaimportowany nigdzie nie mogę znaleźć zaimportowanych produktów więc sądzę że ich jednak nie zaimportował.

Czy ktoś miał podobny problem?

Chcę zaimportować takie kolumny jak:  ID, kategoria, nazwa, cena, opis
zabawki.libragdynia.pl - Dystrybucja, hurtownia zabawek -- PrestaShop ver. 1.2.5.0

*

Offline chudy34

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: Import plików CSV
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2008, 02:12:05 am »
zgadam się z tobą sam właśnie spróbowałem importu i o dziwo nie ma tych produktów. Dla pewności zajrzałem do phpmyadmina i co się okazało.... że  nie ma takowych produktów. Nie wiem obecnie co jest przyczyną może jakiś błąd w module a może coś w plikach csv? może złe kodowanie nie mam pojęcia. Wiem jedno że pierwszy produkt w pliku csv został zaimportowany więc może jest to tylko aktualizacja danych a nie import? zobaczę i stworzę kilka produktów i wedy dodam z tymi samymi id jeżeli się dodadzą to przydałoby się dodać tą sprawę do bugów.

Chyba że West lub ktoś inny ma na to rozwiązanie?


Chyba już rozwiązałem. Prawdopodobną przyczyną było deklarowanie własnych numerów ID i np produkt XYZ ma w pliku csv nr id 34 a po zaimportowaniu ta wartość gdzieś znika ze względu na to iż system "pamięta" ;P nr ID i kiedy usuniesz takowe to nie może ich znaleźć i nie doda a jak w imporcie nie zadeklarujesz wartości ID to produkty dostaną nr ID takie jakie powinny.

Druga sprawa wie ktoś jak zliczać nr ID produktów z powrotem od 1?? bo to jednak ważne :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2008, 02:40:43 am wysłana przez chudy34 »
Pozdro for all

*

Offline chudy34

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: Import plików CSV
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2008, 03:05:43 am »
no i muszę specjalnie tworzyć nową odpowiedź zamiast edycja poprzednie - problem określony czas na edycje :( można byłoby to wyłączyć West troszkę irytuje bo wprowadza zamieszanie i dodatkowe wątki.


Ale do rzeczy udało mi się oszukać troszkę to wszystko po prostu dodałem jakieś tam produkty w phpmyadminie z id number odpowiadającemu ostatniemu automatycznie wygenerowanemu :) np u mnie 14 musiałem stworzyć.

Jak sprawdzić ile pozostało = stwórz jakikolwiek plik csv z produktem tylko nie nadawaj id ani w pliku ani przy imporcie (przy imporcie zadeklaruj chęć dodania tylko kolumn nazwa cena i kategoria) a później wejdź do Category-> i znajdź zaimportowany produkt tam będzie pisać jaki on ma nr id to będzie ostatni i właśnie tyle w bazie danych dodaj rekordów.
Pamiętaj każdy może być kopią poprzedniego tylko aby się nr id zmieniały od 1 do xxxxx tyle ile wyskoczyło we wskazówce powyżej. Zawsze możesz zrobić eksport tabeli products w bazie danych do pliku csv i pokopiować tyle razy wiersze ile trzeba (nr ostatniego id) i na końcu pozamieniać id w kolejności.

Po tym na bank zaczną ci się od ID=1 importować hehe

Pozdro. Jakby jakieś problemy bo już późno i mogłem namieszać to pisz na maila do mnie lub na gadulca :)
Pozdro for all

*

Offline Andrzej7

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Import plików CSV
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2009, 03:26:22 pm »
udało sie komuś rozwiązać problem związany z produktami, które posiadają polskie znaki w nazwie?