wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Instalacja zacina się na Kroku 2 (internetdsl.pl)

  • 4 Odpowiedzi
  • 6338 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline elTwardy

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Instalacja zacina się na Kroku 2 (internetdsl.pl)
« dnia: Maj 01, 2011, 01:39:35 pm »
Witam
Mam problem z instalacją Prestashop 1.4.1 na serwerze internetdsl.pl. Wszystkie pliki są wgrane, prawa do wylistowanych katalogów i podkatalogów ustawione na 777, php jest, baza jest (chociaz jeszcze do tego kroku instalacja nie doszła) i instalacja zatrzymuje się na kroku 2 i dalej przejść się nie da :/
instalowałem też tak samo na lokalnym komputerze na pierwszym lepszym serwerze www z php i mysql i zainstalowało się bez problemów. W czym problem w instalacji na serwerze internetdsl.pl ???

Jakby ktoś chciał zerknąć adres tymczasowo: baterie.internetdsl.pl


*

Offline snail

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Instalacja zacina się na Kroku 2 (internetdsl.pl)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2011, 03:11:18 pm »
Dziwna sprawa. W drugim kroku powinno nastąpić automatyczne sprawdzenie poszczególnych katalogów. W każdym razie u mnie tak było. Tzn. pojawiało się odhaczenie na zasadzie zaliczone, w momencie gdy coś nie działało ukazywało się czerwone kuło ze znakiem minus. W twoim wypadku nie ma nic ani na tak ani na nie. Prawdopodobnie nie są w ogóle sprawdzane uprawnienia do katalogów. Na początku sprawdz na ftp czy masz w ogóle te katalogi ( mi np. jeden raz zdarzyło się, że 3-ech z nich wcale przez jakiś błąd nie miałem). Zerknij też przy okazji na uprawnienia do zapisu powinny być ustawione na co najmniej 775. Jeżeli to nie pomoże wrzuć instalację na np. darmowe www.cba.pl. Na tym hoście instalacja (jeżeli w wersji, którą ściągnąłeś nie ma jakiś błędów)w wersji 1.4.1 działa.

*

Offline elTwardy

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Odp: Instalacja zacina się na Kroku 2 (internetdsl.pl)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2011, 07:00:16 pm »
Właśnie wiem, że powinno sprawdzać poszczególne elementy i zaznaczyć, które są ok, a które ewentualnie nie, a tu wisi i dalej nic się nie dzieje.

Wszystkie wylistowane katalogi i podkatalogi istnieją i ustawione mają prawa 777.

Problem w tym, że chciałbym jednak sklep postawić na tym serwerze internetdsl.pl bo tam mam konto dołączone do łącza internetowego gratis.

Nie miałem takich problemów z instalacja innych sklepów np. ZenCart czy innych gotowych rozwiązań serwisów czy forów internetowych.

*

Offline hostit.pl

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
    • Hosting i domeny
Odp: Instalacja zacina się na Kroku 2 (internetdsl.pl)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2011, 03:51:39 pm »
Proponuję zamówić Ci hosting w kilku firmach na okres testowy. Wgrać na ich serwery swoją wersje Presty i sprawdzić czy wszystko przebiega w należytym porządku.

Niekoniecznie błąd leży po stronie oprogramowania. A w ten sposób wyeliminujesz tą możliwość najszybciej.

Pozdrawiam.
Stabilny Hosting www

*

Offline zata

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Instalacja zacina się na Kroku 2 (internetdsl.pl)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2011, 04:56:10 pm »
Przecież TP do DSL daje swoją dedykowaną preste :)

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_biz/internet/dsl_tp/zaloz_wlasny_esklep/