wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Aktualizacja Presty bez utraty parametrów

  • 16 Odpowiedzi
  • 9542 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline kt919

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« dnia: Maj 02, 2011, 07:30:32 pm »
Kochani!

 Podpowiedzcie proszę - wiem, że czasem wystarczy jedynie podmienić pliki aby przeprowadzić aktualizację. Czasem jednak niezbędna jest nowa instalacja aby zmiany (np. w bazie danych) były aktywne. Czy jest taka możliwość aby w wyniku takiej aktualizacji nie stracić ustawień przesyłek, zarejestrowanych klientów itp? Jak zaktualizować sklep w którym mam już wiele parametrów ustawionych a nie chciałbym robić tego od początku? Na pewno jest jakaś metoda. Nigdzie takiej informacji nie znalazłem a na pewno będzie przydatna wielu osobom.

Sprawa w szczególności odnosi się np. do sytuacji jaka ma miejsce obecnie - powstają ciągłe aktualizacje Presty, które nie są oznaczane nowymi numerami...


*

Offline wgerlach

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2011, 10:07:22 pm »
Proponuję zaktualizować sklep.
Jak aktualizować - http://prestashop.pl/odpowiedzi/items/jak-zainstalowac-prestashop.html.

Dziś wrzuciłem na SVN poprawki do aktualizacji. Są do testowania (w moim sklepie było OK).
UWAGA !
Skrypty poprawiłem dla upgreade z v. 1.3.6 - widziałem kilka "kwiatków" w skryptach aktualizujących starsze wersje ...  Jeśli ktoś potrzebuje upgrade z niższej wersji  - piszcie.

I - najważniejsze !

Pierwszą aktualizację proponuję zrobić w testowym środowisku - na nowej domenie (do testów) z nową bazą ( jak nie możesz mieć nowej bazy - można zmienić prefix tablic)

*

Offline kt919

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2011, 12:24:40 am »
Ale co zrobić kiedy sklep już jest w wersji 1.4.1 a chcemy wgrać najnowszą wersję? Aktualizacja nie chce się uruchomić - pomimo działań zgodnych z procedurą podaną w linku...

*

Offline straszek

  • Użytkownik
  • **
  • 30
  • 0
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2011, 02:12:18 am »
spróbuj podmienić plik w config/setings.ins.php z starszej wersji ja tak zrobiłem i dało się znów przejść przez aktualizację

*

Offline wgerlach

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2011, 02:45:54 am »
Ale co chcesz aktualizować ?? I na co ???
Obecnie - najnowsza wersja to 1.4.1. Obecnie - upgrade nie jest możliwy (wyższa wersja nie istnieje.).
Aktualizacja sklepu składa się z dwóch etapów:
 - aktualizacji plików (kod PHP, tłumaczenia etc);
 - aktualizacja bazy.

Aktualizacja plików - to wgranie nowej wersji sklepu na serwer z uwzględnieniem katalogów podanych w helpie.
Aktualizacja bazy - to uruchomienie programu aktualizującego - adres_www_twojego_sklepu/install.

Jeśli chcesz mieć najnowsze tłumaczenia - wgrywasz pliki i to wszystko. (nie ma zmian w bazie).
Jeśli chcesz mieć poprawioną aktualizację (aktywne zmiany w bazie) - należy wgrać bazę przed aktualizacją i wykonać migrację.

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2011, 09:45:04 am »
Jak będą zmiany w bazie poinforujemy że są zmiany w bazie i jak trzeba zaktualizować. W chwcili obecnej można tylko nakryć pliki.

*

Offline kt919

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2011, 08:41:48 pm »
Podmiana pliku setting nie doprowadziła do aktywacji procesu aktualizacji po dodaniu do adresu /install - owszem menu instalacji wyskoczyło, jednak tylko z opcją nowe instalacji gdyż aktualizacja jest niemożliwa - wykryto najnowszą wersję.

Jeszcze proszę o info - należy wgrać bazę przed aktualizacją i wykonać migrację - nie jestem bardzo biegły jeszcze... gdzie mam wgrać bazę - jaką bazę z poprzedniej wersji 1.4.0.17? Jeśli oczywiście taką posiadam...nie rozumiem. Co zrobić aby zakutalizować z 1.4.1.1 wydania np. SVN120 do 197?

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2011, 09:40:07 pm »
Tylko nakryć pliki i zmienić nazwy kat install i admin tak jak przy instalce i nic więcej. Przynajmniej ja tak robiłem i nie miałem problemów z niczym.

*

Offline kt919

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2011, 10:53:55 pm »
Czyli rozumiem, że jeżeli mam już zainstalowaną wersję 1.4.1.0 ale bardzo starą (względem svn267) to wystarczy nakryć pliki? Przecież w bazie danych również wiele się zmieniło. Co zrobić?

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2011, 11:37:06 pm »
W wątku o presta 1.4.1.0 było napisane od którego rev nie trzeba instalowac od nowa. Jeżeli masz bardzo starą to musisz zainstalować chyba ze masz już po tym wątku. Musisz przejżeć tamten temat i zobaczyć od którego to rev było.

*

Offline kt919

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2011, 04:08:56 pm »
Rozumiem. Czyli jeżeli zbudowałem już sklep w oparciu o starą wersję to już nie ma dla mnie ratunku i muszę przy niej zostać?

*

Offline kt919

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2011, 11:35:56 pm »
Tak i nikt nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie... Czy może jest jakaś metoda na aktualizację? A może instalacja nowej wersji a następnie przeniesienie do niej użytkowników, kategorii oraz przedmiotów? Czyli przeniesienie plików img oraz eksport niektórych elementów bazy - jak tylko tego dokonać? Czy ktoś w kilku słowach jest w stanie to wyjaśnić?

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2011, 11:43:02 pm »
J robiłem w taki sposób. Nigdy nie używałem update instalatora ponieważ nei zawsze działał zgodnie z zamierzeniami dopiero w ostatnich wersjach się to poprawia.
Najpierw robiłem kopie sklepu zarówno bazy danych jak i plików nastepnie nakrywalem stare pliki nowa wersja sklepu i robiłem wszystkie sql z katalogu update poprzez klienta mysql. W moim przypadku takie operacje mi wystarczały nigdy nei mialem problemów ze sklepem po takich zabiegach.

*

Offline kt919

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2011, 01:00:00 am »
Będę Ci wdzięczny chyba do końca świata jeśli wyjaśnisz nieco dokładniej jedno zdanie:

"robiłem wszystkie sql z katalogu update poprzez klienta mysql"

Nie panuje nad tym, podobnie jak wiele osób, biegle. Umiem się zalogować do mysql, usunąć bazę, wyeksportować, zaimportować itp...

Proszę, wyjaśnij nieco dokładniej co zrobić. Dzięki!

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Aktualizacja Presty bez utraty parametrów
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2011, 10:12:07 am »
Będę Ci wdzięczny chyba do końca świata jeśli wyjaśnisz nieco dokładniej jedno zdanie:

"robiłem wszystkie sql z katalogu update poprzez klienta mysql"

Nie panuje nad tym, podobnie jak wiele osób, biegle. Umiem się zalogować do mysql, usunąć bazę, wyeksportować, zaimportować itp...

Proszę, wyjaśnij nieco dokładniej co zrobić. Dzięki!

W katalogu install/sql/update masz pliki sql muszą być wykonane wszystkie od numeru tego którą masz preste aż do tego którą preste instalujesz. Pliki te możesz wykonać np. przez phpmyadmin.