wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

czy możliwa jest blokada w kodach

  • 2 Odpowiedzi
  • 5076 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline agalw

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
czy możliwa jest blokada w kodach
« dnia: Maj 07, 2011, 10:25:29 pm »
Zastanawiam się czy przypadkiem w kodach presta 1.4 nie ma blokady która nie pozwala nadpisywać zmian w niektórych plikach.
Uprawnienia plików mam ustawione na 777 a i tak nie wykonuje zadań które mu zadaje.
 Tak samo problem pojawia się ze stopkami na stronie i w panelu administracyjnym. Dokonałam zmian ale w sklepie nie są widoczne.

*

Offline agalw

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
Odp: czy możliwa jest blokada w kodach
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2011, 11:13:07 pm »
Temat zamykam. Udało mi się ustawić.
Dla osób które również mają problem rozwiązanie jest następujące:
W panelu administracyjnym należy w zakładce ustawienia a następnie optymalizacja należy włączyć "Wymuszaj kompilację" i wyłączyć "Korzystać z Cache"

Ps. Czyli jednak blokada :)
Pozdrawiam

*

Offline tomg

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 85
  • 0
Odp: czy możliwa jest blokada w kodach
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2011, 07:41:04 am »
Ps. Czyli jednak blokada :)
Pozdrawiam

To nie jest blokada. W czasie normalnej pracy sklepu wcześniej skompilowane "szablony" są pobierane właśnie z Cache - pamięci podręcznej. W tej zakładce jest dokładnie opisane kiedy i w jakim celu zmienia się standardowe ustawienia. Czyli wtedy kiedy dokonuje się zmian szablonu, żeby wymusić rekompilację. Jeżeli za każdym wywołaniem serwer będzie na nowo generował szablon to po prostu sklep będzie działał wolniej i zwiększy się obciążenie serwera. Dlatego po zmianach w szablonie lepiej przywrócić poprzednie ustawienia.