wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Sklep do przedstawienia oferty - bez możliwości kupowania

  • 8 Odpowiedzi
  • 3171 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ryan

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Sklep do przedstawienia oferty - bez możliwości kupowania
« dnia: Marzec 28, 2009, 09:02:03 pm »
Witam, mam mały problem. Planuję stworzenie sklepu internetowego, jednak nie w pełni tego słowa znaczeniu, bo nie mam zamiaru prowadzić sprzedaży wysyłkowej, chcę mieć tylko i wyłącznie przedstawioną ofertę w sieci. Czy w PrestaShop można coś takiego zrobić? Jeśli tak, to w jaki sposób? A jeśli nie, to czy w jakimkolwiek innym skrypcie sklepu internetowego jest to możliwe? (chociaż wolałbym prestashop, bo jak na razie pasuje mi najbardziej). Zależy mi na tym, aby nie dłubać w kodzie bez potrzeby, ale jeśli jest to konieczne, to byłbym wdzięczny za pomoc, co i gdzie mam zmienić. Nie korzystałem wcześniej z PrestaShop, tak więc proszę traktować mnie jak amatora :)

Dziękuję za każdą pomoc :)

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: Sklep do przedstawienia oferty - bez możliwości kupowania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2009, 09:14:37 pm »
Przypuszczam że chodzi o to aby ukryć przycisk Kup i może ceny... jeśli tak to proponuje poszukać na forum bo byłooo!

*

Offline ryan

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Sklep do przedstawienia oferty - bez możliwości kupowania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2009, 09:49:28 pm »
Chodzi o to, że próbowałem szukać na tym forum, ale nie znalazłem żadnego tematu, który mógłby mi pomóc. Ale owszem, chodzi mi właściwie o ukrycie przycisku "Kup", będę wdzięczny za pomoc.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Sklep do przedstawienia oferty - bez możliwości kupowania
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2009, 10:16:22 am »
Można zrobić to tak jak w jednym z wątków. Gość dopiero po zalogowaniu widzi ceny - oczywiście panel logowania usuwamy. Odnośnie przycisku kup wystarczy mała modyfikacja pliku css
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline kriss

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
    • Tworzenie stron internetowych
Odp: Sklep do przedstawienia oferty - bez możliwości kupowania
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2009, 02:13:26 pm »
Wymyśliłem coś takiego:
Należy zmodyfikować plik tolls w katalogu classes. W funkcji displayPrice dodajemy:

if ($price == 96969;
return 'Na telefon';


Gdy wpisze się cenę produktu 96969 zł. to wyświetli się tekst "Na telefon" zamiast ceny.
Nie mogą być ustawione żadne atrybuty, aby to zadziałało!!!

Tylko lojalnie uprzedzam, że jest to dość prymitywne rozwiązanie  ;D

Ma to wyglądać np. tak:
(...)
static public function displayPrice($price, $currency, $no_utf8 = false, $convert = true)
{
/* if you modified this function, don't forget to modify the Javascript function formatCurrency (in tools.js) */

           if ($price == 96969)   
           return 'Na telefon';     
   
    if ($convert)
$price = self::convertPrice($price, $currency);
if (is_int($currency))
(...)

Tworzenie stron internetowych oraz sklepów opartych o Prestashop

*

Offline kriss

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
    • Tworzenie stron internetowych
Odp: Sklep do przedstawienia oferty - bez możliwości kupowania
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2009, 10:07:55 am »
A orientuje się ktoś z was jak ukryć przycisk "kup teraz". Oczywiście nie dla wszystkich produktów tylko np. dla tych których cena = 96969 zł.



Tworzenie stron internetowych oraz sklepów opartych o Prestashop

*

Offline kriss

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
    • Tworzenie stron internetowych
Odp: Sklep do przedstawienia oferty - bez możliwości kupowania
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2009, 11:42:06 am »
Ok. Poradziłem sobie w najprostszy możliwy sposób.

W opisie produktu ustawiamy Ilość na 0 i zaznaczamy opcję Nie pozwól zamówić (Jakoś to wcześniej przegapiłem )


UWAGA! W moim Pierwszym poście wkradł się błąd! W funkcji należy dać ) zamiast ;

Tak powinno to wyglądać:

if ($price == 96969)
return 'Na telefon';


(proszę moderatorów o poprawienie, jeśli można)
Tworzenie stron internetowych oraz sklepów opartych o Prestashop

*

Offline motorola

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
Odp: Sklep do przedstawienia oferty - bez możliwości kupowania
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2010, 09:44:26 am »
zrobilem dokladnie tak jak opisales. Od tego czasu, troche zmienil sie wyglad funkcji displayPrice, ale generalnie dziala. oto obecny wyglad, w wersjii 1.3.1:

static public function displayPrice($price, $currency = NULL, $no_utf8 = false)
{
if ($currency === NULL)
$currency = Currency::getCurrent();
/* if you modified this function, don't forget to modify the Javascript function formatCurrency (in tools.js) */

               if ($price == 96969)
return 'Zadzwoń';

if (is_int($currency))
$currency = new Currency(intval($currency));

Mam natomiast pytanie: w jaki sposob, pozbyć się tekstu netto, który pojawia się po cenie?
Na chwilę obecną mam taki format ceny: "Zadzwoń netto". Próbowałem zmienić stawkę podatku na 0, ale nadal wyświetla mi wyraz netto.

Cytuj
W opisie produktu ustawiamy Ilość na 0 i zaznaczamy opcję Nie pozwól zamówić (Jakoś to wcześniej przegapiłem )

po tej konfiguracji, pojawia sie taki link na stronie produktu: "Powiadom mnie kiedy będzie dostępny". Gdzie go sie konfiguruje?

Tutaj: http://www.vmshop.pl/meskie/31-01-m002-01.html znajduje się sklep.

*

Offline vivaldi

  • Tubylec
  • ****
  • 150
  • 0
Odp: Sklep do przedstawienia oferty - bez możliwości kupowania
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2010, 08:01:05 pm »
kriss: Przycisk [dodaj do koszyka] znajduje się generalnie w trzech miejscach:
trzeba zaremować w plikach:

product.tpl (u mnie w linii 283)
<p{if !$allow_oosp && $product->quantity == 0} style="display:none;"{/if} id="add_to_cart" class="buttons_bottom_block"><input type="submit" name="Submit" value="{l s='Add to cart'}" class="exclusive" /></p>
product-list.tpl (u mnie w linii 20-24)
{if ($product.allow_oosp OR $product.quantity > 0) && $product.customizable != 2}
<a class="button ajax_add_to_cart_button exclusive" rel="ajax_id_product_{$product.id_product|intval}" href="{$base_dir}cart.php?add&amp;id_product={$product.id_product|intval}&amp;token={$static_token}">{l s='Add to cart'}</a>
{else}
<span class="exclusive">{l s='Add to cart'}</span>
{/if}

I moduł wyświetlający na głównej:
/modules/homefeatured/homefeatured.tpl (u mnie w linii 21-25)
{if ($product.quantity > 0 OR $product.allow_oosp) AND $product.customizable != 2}
<a class="exclusive ajax_add_to_cart_button" rel="ajax_id_product_{$product.id_product}" href="{$base_dir}cart.php?qty=1&amp;id_product={$product.id_product}&amp;token={$static_token}&amp;add" title="{l s='Add to cart' mod='homefeatured'}">{l s='Add to cart' mod='homefeatured'}</a>
{else}
<span class="exclusive">{l s='Add to cart' mod='homefeatured'}</span>
{/if}