wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Update 1.3.x do 1.4.1

  • 8 Odpowiedzi
  • 10464 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Mike

  • Gość
Update 1.3.x do 1.4.1
« dnia: Kwiecień 25, 2011, 08:40:15 pm »
Czy jest możliwość zrobienia update-u sklepu w wersji PL bez żadnych problemów ? Ktoś może próbował to już zrobić ? Proszę o pomoc w tej kwestii i napisane w punktach jak przeprowadzić tą aktualizację.  :)

*

Offline GELO1910

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 53
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Update 1.3.x do 1.4.1
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2011, 08:49:43 pm »
dołącza się również do pytania

*

Mike

  • Gość
Odp: Update 1.3.x do 1.4.1
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2011, 01:23:01 am »
W szczególności chodzi o bazę danych klientów i produktów, wprowadzenie na nowo trochę byłoby uciążliwe  >:(

*

Offline codadesign

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Update 1.3.x do 1.4.1
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2011, 07:59:34 pm »
Jeżeli chodzi o update bazy danych, to w archiwum instalacyjnym macie katalog /install/sql/upgrade, a w nim instrukcje sql, które należy wykonać. Jeżeli robicie upgrade z np. 1.3.6 do 1.4.1, to wykonujecie wszystkie instrukcje od pliku 1.3.6.0.sql do pliku 1.4.1.0.sql

--
Rafał

*

Mike

  • Gość
Odp: Update 1.3.x do 1.4.1
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2011, 11:33:56 pm »
Czy ktoś z Was robił update na podstawie tego manual'a http://www.prestashop.com/download/guide_MAJ_PS14_en.pdf  ???

*

Offline gicek

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: Update 1.3.x do 1.4.1
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2011, 09:52:29 am »
Ja update zrobilem testowo w ten sposób. Mam wersjię 1.3.6.0 skopiowałem i nałozyłem pliki z wersji 1.4.1.0 na siebie. Potem włączyłem install i scrypt sam wykrył nowa wersję i pytał czy uakltualnić. Uaktualnił bez żadnych błedów. Jedynym zauważalnym błedem było brak polskiej wersji językowej. Trzeba było tłumaczyc ręcznie. Ale poza tym spokojnie sie zrobiło.
Nie wiem czy bedzie działało lecz chyba tak.

Poza tym zpowrotem wruciłem do wersji 1.3.6.0 i szukam tłumaczenia, może wtedy jak będzie kopmletne polskie to przy update tez będzie polska pełna wersja. Takie moje małe spostrzeżenie :)
Tanie sklepy internetowe, od zaraz. Szablony PrestaShop profesionalnie i tanio.biuro@zlecenia-przez.net

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Update 1.3.x do 1.4.1
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2011, 12:57:47 pm »
Ja update zrobilem testowo w ten sposób. Mam wersjię 1.3.6.0 skopiowałem i nałozyłem pliki z wersji 1.4.1.0 na siebie. Potem włączyłem install i scrypt sam wykrył nowa wersję i pytał czy uakltualnić. Uaktualnił bez żadnych błedów. Jedynym zauważalnym błedem było brak polskiej wersji językowej. Trzeba było tłumaczyc ręcznie. Ale poza tym spokojnie sie zrobiło.
Nie wiem czy bedzie działało lecz chyba tak.

Poza tym zpowrotem wruciłem do wersji 1.3.6.0 i szukam tłumaczenia, może wtedy jak będzie kopmletne polskie to przy update tez będzie polska pełna wersja. Takie moje małe spostrzeżenie :)

Tłumaczenie 1.4.1.0 jest kompletne - 100 % przetłumaczone na polski. Ten sposób co robiłeś nie uaktualnił ci tłumac zeń w bazie danych niestety. Dlatego musiałeś ręcznie tłumaczyć.

*

Offline gicek

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: Update 1.3.x do 1.4.1
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2011, 12:05:28 pm »
Masz rację :) w takim razie jak to zrobić , krok po kroku by było wszystko OK. Szukam na forum lecz nie ma sęsownego rozwiązania.
Prosze mądrzejszych o jakić prosty zrozumiały opis. Napewno kazdemu się przyda.
Bardzo dziekuję.
Pozdrawiam
Tanie sklepy internetowe, od zaraz. Szablony PrestaShop profesionalnie i tanio.biuro@zlecenia-przez.net

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Update 1.3.x do 1.4.1
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2011, 01:32:58 pm »
Masz rację :) w takim razie jak to zrobić , krok po kroku by było wszystko OK. Szukam na forum lecz nie ma sęsownego rozwiązania.
Prosze mądrzejszych o jakić prosty zrozumiały opis. Napewno kazdemu się przyda.
Bardzo dziekuję.
Pozdrawiam

Reszta to nei jest do opisanania krok po kroku. Żeby mieć w starszej wersji admina po polsku trzeba wyciągnąć z sql'i zapytania dotyczące języka polskiego. Pracuję nad plikami które pozwolą na update ze starszych wersji do nowszych bezproblemowo jednak nei wiem czy jest sens to konczyc poniewaz mam info od developerów presty ze oni w wersji 1.5 poprawia mechanizm update i to o czym mowie bedzie ponoc zrobione, ze update ze starszych wersji bedzie z poziomu instalki ale to dopiero w v.1.5