wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zdjęcia - zniknęły ze sklepu

  • 3 Odpowiedzi
  • 2339 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline szanto

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Zdjęcia - zniknęły ze sklepu
« dnia: Maj 16, 2011, 07:49:33 pm »
Witam,
jestem troche zalamany - wprowadzam produkty, a raczej przeprowadzam je recznie ze sklepu OsCommers [synchro jakby nieskuteczne] i majac wprowadzone z 50 produktow z palca a mam ich 1250 zaznaczylem Optymalizacje i Przyjazny Adres URL i stworzylemnowy plik ".htaccess", .
Zdjecia produktow i kategorii zniknely ze sklepu - sa natomiast w panelu administarcyjnym.
Da sie to jakos odkrecic czy musze resetowac sklep i wprowadzacod nowa.
Jak tak - to w jaki sposob?

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Zdjęcia - zniknęły ze sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2011, 07:58:57 pm »
Mozesz podac adres sklepu?

*

Offline szanto

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zdjęcia - zniknęły ze sklepu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2011, 08:52:50 pm »
Ufff - oznaczylem wczessniejsze zmiany i ponownie zapisalem konfiguracje.
Fotki powrocily na swoje miejsce. Chyba wyleczy mnie toz grzebania tam, gdzie nie bardzo sie znam.
Chemar - dzieki za zainteresowanie sie problemem.

*

Offline szanto

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zdjęcia - zniknęły ze sklepu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2011, 12:45:08 pm »
Przyznam, ze nie daje mi to spokoju. Chcialbym aby moj sklep mial przyjazne linki.
Moze ma to znaczenie wiec dodam, ze dodalem 'z palca' kilkadziesiat pozycji ze zdjeciami.
Jeszcze raz wygenerowlem plik .htaccess - plik serwera który konfiguruje przyjazne linki.
Stworzylem pusty plik htaccess.txt. Skopiowalem go na serwer za pomocą programu FTP do katalogu w którym jest zainstalowany sklep internetowy Prestashop.  Następnie w programie FTP zmienilem nazwę pliku na serwerze z htaccess.txt na .htaccess. W narzędzia > generatory stworzylem plik .htaccess i "od tej pory nasz sklep już posiada przyjazne linki!".
 :( Linki moze i ma ale wstawione do tej pory zdjecia zniknely. Nowe zdjecia tez sie nie pojawiaja.
Czy to znaczy, ze nie musze sie obejsc bez przyjaznych linkow?
Jak ma ktos wiedze - bardzo prosze o pomoc.