wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pytanie chmody

  • 4 Odpowiedzi
  • 6436 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wizerx

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Pytanie chmody
« dnia: Wrzesień 07, 2010, 04:21:45 pm »
Pytanie odnośnie tej części :

"Następnie sprawdź uprawnienia i jeśli trzeba to najdaj im atyrbut ‘write’ rekursywnie(razem z ich podfolderami): /img, /mails, /modules, /themes/prestashop/lang, /translations"

żaden hacker ze mnie a wam może sie to wydać oczywiste ale prosiłbym o wyrozumiałość;)
czy mam nadawać 777 tylko folderom czy plkią wewnątrz tych katalogów również?
i czy mam nadać wszystkim pliką i folderą w katalogu img?

Pozdro
Wizerx

*

Offline vivaldi

  • Tubylec
  • ****
  • 150
  • 0
Odp: Pytanie chmody
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2010, 09:55:26 pm »
Wyrywasz zdanie z kontekstu czym mieszasz kolejnym użytkownikom tego forum.
Nie trzeba być hakerem, wystarczy czytanie ze zrozumieniem:

"[...]6. Podczas połączenia przez FTP z Twoim serwerem upewnij się, ze następujące foldery PrestaShop posiadają odpowiednie uprawnienia - ‘write’ (znane również jako “CHMOD 777” - opis uprawnień plików znajdziedzie tutaj http://www.interspire.com/content/articles/12/1/FTP-and-Understanding-File-Permissions ): /config, /upload, /download, /tools/smarty/compile - ale nie nadawaj uprawnień rekursywnie (dla ich podfolderów). Następnie sprawdź uprawnienia i jeśli trzeba to najdaj im atyrbut ‘write’ rekursywnie(razem z ich podfolderami): /img, /mails, /modules, /themes/prestashop/lang, /translations[...]"

*

Offline milok

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
    • Sklep z nowoczesnym oświetleniem
Odp: Pytanie chmody
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2012, 03:32:11 pm »
@vivaldi, to ty namieszałeś, a przytoczny przez ciebie cytat dalej nic jednoznacznie nie wyjaśnia.
Sklep z lampami nowoczesnymi - CREOGIC - do salonu i nie tylko. Lampy industrialne w sklepie lampy-betonowe.pl

*

Offline mrgrajek

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Pytanie chmody
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2013, 08:38:09 pm »
Podłączę się do tematu, czy ktoś wie czy należy nadawac uprawnienia i plikom i folderom?

Jestem troche w kropce bo mój serwer nie pozwala mi zmieniać praw plików przez ftp. Mogę to zrobić ręcznie tylko w cp file manager. I tez niewiem czy zmiany mają dotyczyć tylko folderów, czy także plików w nich zawartych. Nie wiem czy jest wogóle sens sie za to zabierać ręcznie, czy lepiej zmienić serwer.

Co radzicie ??

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Pytanie chmody
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2013, 08:47:16 am »
ale birac sprawe na logike... po co zmieniac uprawnienia plikow img? co niby presta miala by w nich zmieniac?

wystarczy troche wysilku myslowego i korzystajac z niego przeanalizowac co zostala w informacji zapisane. niektore pliki z wymienionych folderow oczywiscie musze miec prawa zapisu (niekoniecznie 777 bo az akiego dostepu dla kazdego hakera nie wymaga). nalezy sie zastanowic jak dziala Presta, w ktorych plikach moze wymagac zmian (naplepszy przyklad translations) a w ktorych napewno nic nie bedzie zmieniac.

co do katalogow to tak ja napisane, kazdy z wymienionych powinien miec zmienione prawa ale spokojnie wystarczy 755 aby z zewnatrz juz haker musial sie nasilic z wlamaniem.
design4VIP z innej strony...