wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Serwis z E-Bookami

  • 3 Odpowiedzi
  • 1554 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Owneds

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Serwis z E-Bookami
« dnia: Czerwiec 09, 2011, 10:58:47 pm »
Witam serdecznie!

Zainteresowałem się waszym systemem e-sklepu i mam kilka pytań.
1. Czy transfer jaki posiadam, czyli 5GB, będzie wystarczający na sklep, posiadający około 400 e-booków?
2. Jak poprawnie skonfigurować Prestę, tak aby użytkownik mógł kupować tylko i wyłącznie poprzez PayPal & Przelew bankowy?
3. Jak wygląda otrzymany przelew z Presty? Tak, abym wiedział jaki ebook, zakupiła dana osoba, itd.
4. Jak najlepiej będzie sprzedawać takie ebooki? Bo wiadomo, wysyłane są one przez email, więc przesyłka itd, są raczej nie potrzebne. Raczej chodziło by mi o takie coś, że osoba wybiera E-booka, klika dodaj do kosztka -> Potem realizuje zamówienie, poprzez przelew, lub paypal [do wyboru].

*

Offline tomi

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 61
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Projektowanie stron
Odp: Serwis z E-Bookami
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2011, 10:48:11 pm »
Witaj,
chyba dopiero zaczynasz lub masz w planach zaczac z ecommerce

1. Pytanie bez sensu bo: transfer mozesz miec 500GB i mozesz miec 40000 ebookow a jesli nikt nie bedzie odwiedzal sklepu i kupowal to i 5MB starczy. no chyba ze chodzi Ci o serwer 5GB i 400 e-bookow ale to zobacz ile te ebooki zajmuja :)
2.zainstalowac moduly paypal i przelew bankowy jako formy platnosci. Skonfigurowac je np podajac wszystkie potrzebne dane. Pozaznaczac jakie panstwa ma obslugiwac itp
3. Przelewu nie dostajesz z Presty Presta to tylko skrypt ecommerce. Przelew dostajesz z banku i co klient wpisze do dostaniesz. No chyba ze skorzystac z dotpay, platnosci itp to wtedy jak klient zaplaci to w sklepie otrzymasz stosowna informacje za co itp.
4. Najlepiej sprzedawac za free :d haha zart. jak chcesz miec ebooki i np dotpay to praktycznie nie musisz nic robic bo presta umozliwi sciagniecie zakupionego produktu.

Moja rada: zainstaluj sobie preste i przetestuj bo niektore rzeczy sa naprawde intuicyjne, ewentualnie zatrudnij kogos kto sie zna na preescie i ecommerce do postawienia sklepu.
Pozdrawiam

*

Offline Owneds

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Serwis z E-Bookami
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2011, 09:24:22 am »
Zainstalowałem wczoraj prestę, wszystko ładnie skonfigurowałem, ale jest jeden problem, z opcja kupowania przez PayPal.
Użytkownik chciał kupić ode mnie E-booka, wybrał opcje paypal, wszystko ładnie wybrał, przekierowało go, na stronę paypala, zalogował się, ale po tej czynności zamiast zapłacić poprzez gotowy formularz, to wyświetliło mu się, że musi podać numer karty bankowej w przypadku debetu. Klient miał 14 lat i nie posiadał karty, a na paypalu miał około 15$ i co za tym idzie, nie mógł podać numeru karty rodziców i zrezygnował z tej opcji i musiał ręcznie z paypala przelewać na moje konto bankowe. Wykonywał zwykły przelew.
Jak to ominąć? Posiadałem kiedyś forum, oparte na SMF i za usługę Vip płaciło się poprzez Paypal. Tam nie było takich problemów z kartą. Osoba wybierała na ile chce Vip, wyświetlała się cena, potem klikała Zaakceptuj zamówienie -> przekierowywało ją na strone Paypal'a, logowała się i miała gotowy formularz zlecający przelew. Bez podawania żadnych numerów karty bankowej, itd...

*

Offline tomi

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 61
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Projektowanie stron
Odp: Serwis z E-Bookami
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2011, 12:54:58 pm »
Szczerze mowiac nie korzystalem z paypala z poziomu presty. Mam sklep zintegrowany z dotpay a oni oferuja bezplatne rozliczenia paypala takze tak czy inaczej placi sie tylko za rozliczenia dla paypala.
pozdrawiam