wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kopiowanie produktów pomiędzy różnymi kategoriami

  • 3 Odpowiedzi
  • 2045 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mister1977

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Kopiowanie produktów pomiędzy różnymi kategoriami
« dnia: Czerwiec 09, 2011, 11:48:51 am »
Witam ponownie i przepraszam za ten grad pytań. Co zabieram się za jakieś dodatkowe prace nad moim sklepem to pojawia się jakiś mniejszy lub większy problem.
Wracając do sedna sprawy:
Tworzę sklep, który ma kilkadziesiąt kategorii, a w każdej kilkanaście/kilkadzieisiąt produktów. Czy da się to jakoś łatwo kopiować? Poprostu nie chce mi się tworzyć kilkuset produktów w każdej z nich. W poziomie danej kategorii potrafię tworzyć duplikat i go sobie potem wyedytować, natomiast zrobić duplikat do innej kategorii już niestety na moim poziomie wiedzy jest niemozliwe. Ktoś pomoże?
Pozdr. M.

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Kopiowanie produktów pomiędzy różnymi kategoriami
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2011, 01:45:25 pm »
Jak dodajesz produkt to masz tam coś takiego Domyślna kategoria: tu ustawiasz kategorie domyślną a poniżej masz  drzewo kategori ptaszkami zaznaczasz w jakich kategoriach produkt ma być widoczny i to wszystko.

*

Offline mister1977

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kopiowanie produktów pomiędzy różnymi kategoriami
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2011, 02:49:38 pm »
Już na taki pomysł wpadłem i zrobiłem coś takiego. Jednak nasuwa się pytanie: czy jak przejdę do tej kategori i zaznaczę, że produkt ma się wyświetlać w innej, a następnie przejdę do tej innej i kliknę na produkt i odznaczę poprzednią kategorię to tam zniknie? I czy jak do wyedytuję w tej innej kategorii to zmieni się też w tej pierwotnej? Pytania wzięły się stąd, że ten produkt "zaptaszkowany" do różnych kategorii ma to samo id.

PS Sam sobie odpowiedziałem. Znika z pierwotnej, jak i przy edycji zmieniają się dane. Niechodziło mi o to aby ten sam produkt był wyświetlany w kilku kategoriach, lecz zrobić kopie do innej kategorii możliwą do edycji, tak aby nie zmieniała oryginału.
Pozdr. M.

*

Offline mister1977

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kopiowanie produktów pomiędzy różnymi kategoriami
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2011, 10:09:37 pm »
Nikt nie pomoże? Sklep stoi w miejscu :-(
Pozdr. M.