wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kilka pytań

  • 3 Odpowiedzi
  • 1342 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline szubinek

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Kilka pytań
« dnia: Czerwiec 21, 2011, 12:38:35 pm »
Witam.
Chciałbym zapytać o kilka rzeczy w sklepie prestashop. A mianowicie:

1. Czy da się jakoś na stronie produktów usunąć spację pomiędzy nazwą atrybutu, a ':'?
2. Czy da się zwężyć okno podpowiedzi wyszukiwarki? Chodzi o to że jak pojawiają się podpowiedzi, to są one tak szerokie, że poszerzają okno strony i na dole okna strony pojawia się pasek do przesuwania.
3. Czy istnieje możliwość, aby klient sam wpisał wartość danego atrybutu liczbowego. Jeśli jako produkt mam kłódkę, to aby klient sam wpisał jaką ilość kluczy chce do niej. Cena za klucz jest stała i wystarczyłoby tylko przemnożyć ilość kluczy przez cenę i dodać ją do ceny kłódki.

Z góry dziękuję za odpowiedzi na którekolwiek z pytań.
Pozdrawiam,
Wojtek :)

*

Offline spark

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2011, 04:18:07 pm »
Co do punktu pierwszego, to w pliku themes/prestashop/product.tpl w linii 308 masz:

<label for="group_{$id_attribute_group|intval}">{$group.name|escape:'htmlall':'UTF-8'} :</label>
Usuń spację sprzed dwukropka i po problemie.

Co do wyszukiwarki to nie mam teraz jak tego sprawdzić, ale podejrzewam, że wystarczy ustawienie stałej szerokości elementu w stylach.

*

Offline szubinek

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2011, 07:10:32 pm »
Niestety, już wcześniej próbowałem usunąć spację w tym miejscu, ale to nic nie pomaga.

*

Offline szubinek

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: Kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2011, 01:09:20 pm »
Spark, spację jednak usuwa się w tym miejscu, co podałeś :) Nie miałem włączonej opcji "wymuszaj kompilację" (Panel administratora> ustawienia> optymalizacja) i dla tego nie widziałem zmian.

Znalazłem także rozwiązanie dla szerokości okna podpowiedzi.
Trzeba zmienić szerokość (linia 32, domyślnie width:500) w modules/blocksearch/blocksearch.tpl i modules/blocksearch/blocksearch-top.tpl.

Teraz borykam się z problemem kwadracików, jakie pojawiają się za nazwą niektórych produktów. Ktoś wie co może być przyczyną ich losowego pojawiania się? Tzn. Pojawiają się zawsze przy tych samych produktach.