wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem - Konfiguracja systemu 3 krok

  • 2 Odpowiedzi
  • 4767 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Hammer

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Problem - Konfiguracja systemu 3 krok
« dnia: Czerwiec 26, 2011, 07:39:36 pm »
Witam,

Instaluję najnowszą ver prestashop. Wszystko prawidłowo wgrałem na server, spooro to trwało ;>
Gdy wpiszę:

Serwer: forge173.forgehost.pl
Nazwa bazy danych: forge173_shop
Login: forge173_shop
Hasło: xxxxxx
Silnika bazy danych: InnoDB

I chcę przejść do następnego kroku otrzymuję komunikat :
"Nie udało się połączyć z serwerem baz danych. Sprawdź login, hasło i adres serwera."

Posiadam server w forgehost.pl, wiele CMS'ów i skryptów na nim instalowałem i zawsze wszystko działało co jest nie tak :( ?? Myślałem że coś z nazwą servera, ale raczej w takiej formie mam to wpisywać.

Już wszystkiego próbowałem, proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Z góry dzięki !!
Hammer

*

Offline lukp

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Problem - Konfiguracja systemu 3 krok
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2011, 10:02:37 pm »
Tez walcze z ta instalacja, czy na pewno masz dobry login? U mniej jest tak,  ze "dziala" z loginem i haslem jaki wpisuje by wejsc na swoj host. Tzn nie zglasza tego komunikatu natomiast mam problem z baza danych. W twoim przypadku chyba samo forge173. Jestem total poczatkujacym wiec sory jesli pisze jakies oczywistosci.

*

Offline Hammer

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Problem - Konfiguracja systemu 3 krok
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2011, 10:42:03 pm »
Witaj,

Mój błąd, rozwiązałem go. Jako server miałem zostawić lockalhost bo instalowałem to z przeglądarki z servera. ;)

Instalka poszła do przodu ale teraz po usunięciu plików readme, zmiany nazwy folderu admin i usunieciu folderu install mogę wejść na stronę panelu administracyjnego pod adresem strony nie działa strona ze sklepem a menu PA wygląda dość dziwnie lista głównych zakładek jest jaki linki testowe anie buttony.

Nie wiem co jest nie tak ;>