wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wybór płatności i e-mail z zamówieniem - Problem!

  • 3 Odpowiedzi
  • 2439 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Matushek

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Wybór płatności i e-mail z zamówieniem - Problem!
« dnia: Maj 25, 2011, 09:15:40 am »
Witam,

na samym początku uprzedzę, że przygodę z PrestaShop rozpocząłem niedawno, więc proszę o wyrozumiałość :)

Napotkałem w swoim sklepie następujące problemy z funkcjonowaniem sklepu:

1. Ustawiłem 4 sposoby dostawy towaru zakupionego w sklepie (obrazek poniżej):



Czyli jak widać można wybrać tylko Pocztę Polską za pobraniem lub przedpłata. Natomiast podczas realizacji produktów umieszczonych w koszyku poprawnie przechodzi się przez "Podsumowanie", "Logowanie" oraz "Adres" i pojawia się okno "Przesyłki" (obrazek poniżej):



I w tym kroku logicznie rzecz biorąc wybieramy czy chcemy przesyłkę pobraniową (ekonomiczną lub priorytet) czy też przesyłkę po przedpłacie (ekonomiczną lub priorytet). Zaznaczamy oczywiście tą opcję którą chcemy i przechodzimy do następnego kroku "Płatność" i tu właśnie rodzi się problem...

Ponieważ skoro kupujący zaznaczy przesyłkę pobraniową (ekonomiczną lub priorytet) to w oknie "Płatność" powinna mu się wyświetlić tylko opcja "Zapłać przy odbiorze", a w przypadku zaznaczenia przesyłki po przedpłacie (ekonomiczna lub priorytet) powinna się wyświetlić tylko opcja "Zapłać przelewem"... Niestety w moim sklepie bez względu na to jaką opcję dostawy się wybierze w oknie "Płatność" ZAWSZE wyświetlają się dwie opcje: "Zapłać przy odbiorze" oraz "Zapłać przelewem" (rysunek poniżej):



A to jest niestety w żaden sposób nie logiczne... Miałem właśnie ostatnio taką sytuację, że klient w oknie "Przesyłka" wybrał przesyłkę ekonomiczną po przedpłacie, a w oknie "Płatność" kliknął w "Zapłać przy odbiorze"... Czy da się jakoś ustawić, że przy wyborze danych opcji dostawy wyświetla się np. tylko opcja "Zapłać przelewem", a przy wyborze innych opcji dostawy tylko opcja "Zapłać przy odbiorze"? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ obecne rozwiązanie dość mocno komplikuje pracę...

2. Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje potwierdzenie na maila w którym wszystko przejrzyście jest pokazane, oraz otrzymuje maile o zmianie statusu zamówienia - ta kwestia bardzo mi się podoba i nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń.

Natomiast problem u mnie istnieje w tym, że ja otrzymuje na swojego maila (który jest podany w skrypcie sklepu) jakieś niby "potwierdzenie" ale w żaden sposób nie idzie tego odczytać, ponieważ jest pomieszanie z poplątaniem zwykłego tekstu z html'em już nie wspominając że brak jest jakiejkolwiek grafiki, nie ma żadnych polskich znaków itp. a temat maila jest w ogole nie zrozumiały... Ponad to przy ostatnim zamówieniu już w ogóle nie przyszedł żaden mail potwierdzający na moją skrzynkę. Może ktoś mi powiedzieć jak to naprawić, aby maile z zamówieniem i ze zmianami statusu trafiały na moją skrzynkę?

3. Jakie kodowanie ustawić w plikach .pdf aby faktury proforma oraz listy przewozowe miały polskie znaki a nie krzaki? Obecnie wchodząc w Panel administracyjny >> Ustawienia >> PDF mam ustawione Kodowanie: cp1250.

Bardzo proszę o pomoc w w/w problemach i z góry dziękuję.

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

*

Offline maciejpn

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Wybór płatności i e-mail z zamówieniem - Problem!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2011, 01:30:30 pm »
Co do kodowaniaa pdf spróbuj iso 8859-2

A co do płatności przy wyborze dostawy mam ten saam problem jest to nielogiczne aby przy wyborze np. przesyłki kurierskiej klient mógł wybrać płatność przy odbiorze.

Jeśli rozwiążesz ten problem napisz proszę co z tym zrobić.

*

Offline Matushek

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Wybór płatności i e-mail z zamówieniem - Problem!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2011, 10:22:26 am »
Co do kodowaniaa pdf spróbuj iso 8859-2

A co do płatności przy wyborze dostawy mam ten saam problem jest to nielogiczne aby przy wyborze np. przesyłki kurierskiej klient mógł wybrać płatność przy odbiorze.

Jeśli rozwiążesz ten problem napisz proszę co z tym zrobić.

Ja problem płatności i dostawy rozwiązałem instalując moduł Ship2Pay (ShipToPay) :)
Bardzo fajny moduł prosta konfiguracja i wszystko działa jak należy :)

Gdybyś miał problem to daj znać - pomogę :)

P.S

Widzę, że chętnych do pomocy w sprawie e-maili brak............

*

Offline kerado28

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Wybór płatności i e-mail z zamówieniem - Problem!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2011, 10:32:26 pm »
Witam, czy udało Ci się rozwiązać problem ?
Mam identyczny - stąd moje pytanie?